YSK'dan Memur Alımı İle İlgili Mülakat Duyurusu Yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu 24 Haziran 2018 seçimleri dolayısı ile memur alımındaki sözlü mülakatlara mola vermişti. Seçimler bitti ve Yüksek Seçim Kurulu sözlü mülakatlara kaldığı yerden devam edecek. Peki sözlü mülakat tarihleri netleşti mi? Mülakata giderken adaylar hangi belgeleri yanlarında bulundurmalı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

YSK'dan Memur Alımı İle İlgili Mülakat Duyurusu Yayımlandı

Ertelenen mülakatlar ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu bir duyuru yayımladı. Mülakatlar normalde geçtiğimiz ay yapılacaktı ancak erken seçim dolayısı ile ertelenmek zorunda kalmıştı ve mülakat tarihleri ile ilgili bir açıklama YSK tarafından yapıldı. Peki YSK sınav tarihlerinin ne zaman olduğunu açıkladı mı? Mülakata giderken adaylar yanlarında hangi belgeleri bulundurmalı?

İŞTE MÜLAKAT TARİHLERİ

Yüksek Seçim Kurulu tarafından normalde geçtiğimiz ay yapılması planlanan ancak erken seçim dolayısı ile yapılamayan mülakat tarihleri ile ilgili bir açıklama geldi. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlık makamının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarına yapılacak olan personel alımına ilişkin gerçekleştirilecek olan sözlü sınavın tarihinin belirlendiğini ve şu belgelerle beraber belirtilen yerde ve tarihte hazır olmaları adaylardan istendi: Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi, 3 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi (Ayrıca, Zabıt Katibi kadroları için müracaat eden adayların bunlara ek olarak, Taşra Teşkilatı Zabıt Katibi unvanlı kadro için ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı talep istem dilekçeleri) ile isimleri karşısında belirtilen tarih ve saatte Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Mithatpaşa Cad. No: 12 Kızılay/ANKARA adresinde hazır bulunmaları gerektiği bildirilmiştir. Taşra Teşkilatı Teknisyen kadrosunun sözlü sınav tarihi ileri bir tarihte açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 10:16
YORUM EKLE