YSK 715 Memur Alımı Yapacak! Kadro Dağılımı Duyuruldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kendi bünyelerinde 715 kişilik memur alımı yapıyor. Buna göre alım yapılacak kadrolara göre personel, memur sayısı dağılımı belli oldu.

YSK 715 Memur Alımı Yapacak! Kadro Dağılımı Duyuruldu

Ülkemizin basının en sık ismi geçen kamu kurumları arasında yer alan ve açık pozisyonlarına göre sıklıkla memur ile personel alımı gerçekleştirmekte olan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yeni ilanlarını kamuoyuna duyurmaya devam ediyor. Buna göre YSK'nin 715 kişilik memur alımı yapacağı geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile öğrenilmişti.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın 715 memur alımına ilişkin pozisyonlara göre kadro dağılımının duyurulması beklenirken beklenen açıklama da geldi. Buna göre Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın 715 memur alımının kadrolara göre dağılımı verildi. Peki hangi pozisyon için kaç kişilik alım yapılacak.

KADROLARA GÖRE DAĞILIM

Şef - 9 Personel
Mali hizmetler uzmanı - 3 Personel
Genel müdür yardımcısı - 2 Personel
Daire başkanı - 14 Personel
Seçim uzmanı - 15 Personel
Seçim uzman yardımcısı - 15 Personel
Şube müdürü - 15 Personel
Dağıtıcı - 2 Personel
Bekçi - 6 Personel
Bilgi işlem müdürü - 9 Personel
Çözümleyici - 13 Personel

Programcı - 10 Personel
Bilgisayar işletmeni - 2 Personel
Veri hazırlama ve kontrol işletmeni - 49 Personel
Arşiv memuru - 3 Personel
Santral memuru - 3 Personel
Sekreter 10 Personel
Şoför - 10 Personel
Mühendis - 2 Personel
İstatistikçi - 6 Personel
Teknisyen - 5 Personel
Hizmetli - 25 Personel

Yukarıda YSK'nın 715 memur alımına ilişkin kadrolara göre dağılım verilmiştir. Peki başvurular nasıl yapılacak, ilan ne zaman yayımlanacak.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

YSK'nın 715 kişilik memur alımı yapması bekleniyor ancak ilan ne zaman yayımlanacak henüz bilinmemektedir. İlanın yayımlanması ile İşin Olsa aracılığı ile sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Hiç boşu boşuna uğraşmaya gerek yok.Bu ülkede ilkokul mezunu taşeron çalışanlara devlet kadro verdi arkadaş okuyupta o kadar masraf edeceğine sağlam torpil bulacaksın be onu bunu bilmem.

Ali
Ali - 3 yıl Önce

15 sedir kpss sınavlarına giriyorum iyide puan alıyorum olmuyor arkadaş adamın olmadımı olmuyor keşke okumasaydım diyorum bazen keşke zamanında bir meslek öğrenseydim diyorum kendi kendime hiç olmazsa mesleğimiz olurdu.Hükümet oy derdine düştü 900 bin taşrron çalışana kadro veriyor bu ne yahu tamam arasındaki lise üniversite mrzunlarına lafım yok ilkokul mezunu ortaokul mezunu da ne oluyor birde laf ediyorlar sanki sınava girdiler kazandılar Allahtan duam bu kadar hakkını yediğiniz insanların ahını çekersiniz inşaAllah.

Ada
Ada - 3 yıl Önce

4001 kadrosu ile alim yapilmali artik

Zehra Ayabakan
Zehra Ayabakan - 3 yıl Önce

Hayirli aksamlar bu alim yapilacak olan pozisyonların hangi illere ait olduğunu açıklayabilir misiniz? Ben Malatya da yasiyorum bu alimlar Malatya için de geçerli midir? ayrıca tahsil olarak herhangi bir bilgi vermemissiniz bizi bilgilndire bilirmsnz

hangi puan
hangi puan - 3 yıl Önce

2017 mi 2016 ile mi alacaklar

Şeyhmus
Şeyhmus - 3 yıl Önce

Yine insan hakkıyla ise girse daha iyi

Elif
Elif - 3 yıl Önce

Bilgisayarcilara kadro istiyoruz bizleride unutmayiniz.