Yeni Tasarı ile İlkokul ve Ortaokul Mezunları Memur Olabilecek! Detaylar Nedir?

Yeni tora tasarısı ile ilkokul ve ortaokul mezunları devlet memuru olabilecek. Peki bu yeni tasarı ile ilgili detaylar nedir? Kamuoyuna paylaşıldı mı?

Yeni Tasarı ile İlkokul ve Ortaokul Mezunları Memur Olabilecek! Detaylar Nedir?

Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmeler ile yeni kanunlar kabul edilmekte, değişiklikler yapılabilmekte ve torba tasarıları kamuoyuna duyurulmaktadır. Bundan önce terörle mücadele operasyonları kapsamında yaralanan vazife malulleri ilkokul ya da ortaokul mezunuysa sadece hizmetli gibi kadrolara atanabilmekteydi.

Bu durum kamuoyunda ve sosyal medya platformlarında geniş tepki uyandırırken konu hakkında ne zaman çalışma yapılacak ve normal kadrolara yerleştirme işlemleri ne zaman, ne şekilde yapılacak diye meraklı bekleyiş sürerken sonunda konu hakkında yeni bir duyuru yapıldı. Bu torba tasarı ile ilkokul ve ortaokul mezunları kamuda devlet memuru olabilecek. Peki detaylar nedir?

TÜM DETAYLAR

Terörle mücadele operasyonlarında yaralanan vazife malulleri ilkokul ya da ortaokul mezunuysa kamuda sadece hizmetli vb. kadrolarına ataması yapılmaktaydı ancak bundan sonra ilkokul ve ortaokul mezunu adayların devlet memuru kadroları için de yapılacaktır. 15 Temmuz'da yaralanan kişilerin de aynı şekilde yerleştirme işlemleri yapılabilecektir.

Yine lisans, ön lisans, lise, ortaokul ve ilkokul mezunları arasında atama konusunda her hangi bir farklılık yada ünvan değişikliği olacak mı gibi soruların cevaplarının yakında kamuoyuna paylaşılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

Bekçi alımlarında orta okul menzunlarınida almalısınız ben orta okul menzunuyum ama zamanında imkansızlıklar nedeniyle okuyamamış bi vatan severim ben inanıyorumki benim gibi ne vatanına devletine hizmet etmek isteyen kardeşlerimiz var.not önümüzü açın imkansiz diye bişey yok bıraz zaman alır

Derya Aydoğan
Derya Aydoğan - 5 yıl Önce

Bu kadar da olmaz. Çok acı bie gerçek var ki: Fakülte mezunu insanlar işsiz veya vasıfsız işlerde çalışıyor. Bu kadar hak yenmez. Hak,adalet, liyakat kavramları tamamen anlamını yitirdi. Bu hakları nasıl ödeyecekler Allah bilir. Yazıklar olsun!!

Altay Yaşar Karademir
Altay Yaşar Karademir @Derya Aydoğan - 4 yıl Önce

Ülke Rahata Kavuşsun Diye Ben Canımı Verirken 15 Yaşında Ailesi Tarafından Çocukluğu Çalınan Çocuk Ne Yapsın O Çocuğun Ne Suçu Var OKUYAMAYAN ÇOCUK NE YAPSIN

selçuk
selçuk @Derya Aydoğan - 5 yıl Önce

derya yenim anlamadıgın bişeyvar onlar asker polis hak için adelet için şehit oluyor sen neyaptın vatan için çaresizlikten bu meslegi seçiyorlar ALLAH yardımcıları olsun sende adamgibi fakülteye gidip adam gibi okuyaydında sitemkar olmayaydın canım benim ALLAH için canını veriyorlar ne hakkından bahsediyorsun

Merve
Merve - 5 yıl Önce

Atama yapılırken tercih kılavuzunda memur ve hizmetli olarak ayrı ayrı isimlerde mı alım yapılıyor yoksa memur adı altında hizmetli alımı da mı yapılıyor ?

Nazmiye
Nazmiye - 5 yıl Önce

Gercekten orta okul mezunları memur ola bilicek mi?

Mehmet kaya
Mehmet kaya - 4 yıl Önce

Derya hanım gerçekten fakülte mezunu olabilirsiniz. Ama okuyamayan insanlar ne yapsın ? Yada okumak için elinden geleni yapan çalışkan olan herşeyi birincilikle geçen bir insan maddi durumu olmadığı için okuyamamış olanlar ne yapsın bu onların suçumu.. Okulunuzu bitirmiş olabilirsiniz ama şuanda milletti küçük düşürüyorsunuz bir uzman çavuş ilköğretim mezunu neden çünkü çaresiz sen okuyasin diye onlar dağda yaz kış demeden nöbette vatanı bekliyorlar kimseye haktan bahsetmeyin insanları hor görmemeniz gerek.

İsimsiz
İsimsiz - 4 yıl Önce

Bizim ülkede ortaokul mezunu memur olucak sadece ;)

İsimsiz
İsimsiz - 4 yıl Önce

Torbil herşeyin babası oldu

yasin
yasin - 4 yıl Önce

nasıl başvurabilirim