Yeni Sistem ile Alt Öğrenim Mağduriyeti Hakkında Çalışma Yapılacak Mı?

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, yeni sistem ile alt öğrenim mağduriyeti hakkında bir çalışma yapılacak mı, yoksa kurallar aynı şekilde devam ettirilecek mi?

Yeni Sistem ile Alt Öğrenim Mağduriyeti Hakkında Çalışma Yapılacak Mı?

Ülkemizde bilindiği üzer pek çok kişi alt öğrenim mağduriyeti gruplarında mağdur durumlarını anlatmakta ve konu hakkında çözüm aranmasını istemektedir. Peki nedir bu alt öğrenim mağduriyeti? Alt öğrenim mağduriyetinde adaylar en yüksek mezun olduğu gruptan tercih yapabilir. Yani lisans mezunu olan bir aday önlisans ya da liseden kamuya atanamaz. Yine önlisans mezuun olan adaylar lise mezuniyetinden kamuya atanamamaktadır.

Öyle ki herkesin kendi branşında kendi kapasitesine uygun kişilerle yarışabilmesi için bu durum uzun süredir uygulanmakta ve şu anda bu durum mağduriyet olarak gösterilmemektedir. Peki alt öğrenim sıkıntısı hakkında yeni sistemde çalışma yapılacak mı, bu konu hakkında görüşme var mı*

ALT ÖĞRENİM ÇALIŞMASI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi ile pek çok farklı konuda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Alınan kararlar ile pek çok sistem başlı başına değiştirilebilmektedir ancak alt öğrenim sorunu hakkında her hangi bir çalışma yapılır mı bilinmiyor. Her adayı seviyesi bir olmadığı için her adayın sadece kendi branşından atanabilmesi için alt öğrenimden atama yapılmaya izin verilmemektedir. Ancak bu konu hakkında bir düzenlemenin yapılabilmesi de mümkün gözükebilmektedir. Yakın zaman içerisinde konu hakkında resmi yeni açıklamaların yapılması bekleniyor.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
mağdur
mağdur - 4 yıl Önce

BİZİ 2016 KPSS SINAVINA MART AYINDA BAŞVURU YAPTIRDILAR.BİR DE UTANMADAN,SIKILMADAN AHLAKSIZ HERİFLER BİR AY SONRA NİSANDA DANIŞTAY KARARIYLA ALT ÖĞRENİM TERCİH HAKKINI KALDIRDILAR.HEPSİNE HAKKIM HARAM ZIKKIM OLSUN.HEPSİ İLİKLERİNDE,KEMİKLERİNE KADAR HİSSEDERLER İNŞALLAH.

Ebru
Ebru - 3 yıl Önce

Bu konu hakkinda bircok magdur var bende dahil sesimizi duyun artik sayın yetkililer....

Fazla okumanın magduru
Fazla okumanın magduru - 4 yıl Önce

Bu karar alınmadan once alt ogrenim den sınava girenler hakkında da Bı karar var mı acaba...

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Danıştay alt öğrenimle ilgili 2019 da yeni bir karar verdi ve aslında engeli kaldırdı. Ama ÖSYM henüz bir çalışma yapmadı. YouTube da konu ile ilgili bir haber var. Youtube’a Alt Öğrenim Tercih yazın çıkıyor.