Yeni Dönem Zabıta Memuru Alımı Nasıl Yapılacak?

Yeni dönemde zabıta memuru alımları nasıl yapılacak, zabıta memuru alımına nasıl başvuru yapılacak?

Yeni Dönem Zabıta Memuru Alımı Nasıl Yapılacak?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan 81 il ve bu illere bağlı yüzlerce ilçe belediyesi açık pozisyonları için personel alımları gerçekleştirmekte olup özellikle halkın en çok rağbet gösterdiği pozisyonlardan bir tanesi zabıta memuru alımlarıdır. Bilindiği üzere bir çok kişi belediyelerin zabıta memuru alımlarını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan merkezi atama ile gerçekleştirmesini talep etmektedir fakat çoğu belediye alımları açıktan atama yöntemi ile kendisi düzenlemektedir. Yeni dönemde bir çok belediye artık alımlarını ÖSYM tarafından yılda iki kere düzenlenmekte olan merkezi atama kapsamında yapmaktadır. Ancak halen açıktan atama yöntemi ile zabıta memuru alımı gerçekleştirmekte olan çok sayıda belediye bulunmaktadır. Peki bu belediyelerin alımlarınan asıl başvuru yapılır?

BELEDİYELER İLAN YAYIMLIYOR

İl ya da ilçe belediyeleri zabıta memuru alımı yapmak için ilan yayımlamaktadır. Adayların öncelikle bu ilanları takip etmesi gerekmekte olup bu ilanlar aracılığı ile belediyeye istenilen evraklar ile müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Genel olarak belediyeler atamaları kendi ilinden ya da ilçesinden yaptığı için müracaatları şahsen yapmakta ve şartlara ilgili ilçede belirtilen süre boyunca ikamet ediyor olmak şartları belirtilmektedir. Bu yüzden adayların kendi bulundukları ile ya da ilçe belediyelerinin resmi internet sayfalarını takip etmelerinde yarar bulunmakta olup İşin Olsa ekibi olarak bizlerde ilan geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
denizli
denizli - 8 ay Önce

Denizli buyuksehir ve ilcelerine zabita alimi bekliyoruz