Virüs Özel Sektörü Vurdu! Bazı Firmalar İş İlanlarını İptal Ediyor

Corona virüsünün Türkiye'ye gelmesi ile birlikte özel sektör piyasası etkilenmeye başladı. Bazı firmalar iş ilanlarını iptal etmeye başladı.

Virüs Özel Sektörü Vurdu! Bazı Firmalar İş İlanlarını İptal Ediyor

Çin Halk Cumhuriyetinden çıktıktan sonra dünyada 100'den fazla ülkede görülmekte olan corona virüsü geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de görüldü. Türkiye'de 18 corona virüsü vakasının olduğu belirtilirken iç piyasa şimdiden hareketlenmeye başladı. Öyle ki özel  sektör firmalarının bazılarının kötü etkilendiği hatta iş ilanlarını dahi askıya aldığı görülmektedir. Peki detaylar nedir, neden iş ilanları askıya alınıyor?

İş İlanlarını Geri Çekiyorlar

Corona virüsünün Türkiye'de çoğalması durumunda Sağlık Bakanlığının harekete geçerek nasıl önlem alınacağı şu anlık bilinmezken sokağa çıkma yasağının getirilmesi, iş yerlerinin bir süreliğine kapatılması, toplu buluşma alanlarının yasaklanması gibi durumlar ön görülmektedir. Bu gibi durumlardan hem kendilerinin hemde işe aldıkları işçilerin mağduriyet yaşamamaları adına bir çok firma iş ilanlarını geri çekmeye başladı. Öyle ki İşin Olsa ekibi olarak sizler için takip ettiğimiz birkaç özel sektör iş ilanının kısa sürede tekrar yayından kaldırıldığını tespit ettik.

Özelde Çalışanlar Endişeli

Milli Eğitim Bakanlığı yurt geneli kreşleri iptal etti. Buna göre virüslerin çoğalması ile birlikte özel sektör firmalarının bir kısmının da kapatılabilmesi bekleniyor bu durumda işçilerin ne yapacağı, iş verenlerin işçilere maaşları nasıl ödeyeceğine yönelik endişeli bekleyiş devam ederken bu konu iş verenler tarafında da araştırılmaya devam ediyor. Gelişmeler oldukça İşin Olsa ekibi olarak sizleri bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE