Uzman Erbaş ve Çavuşlara Müjdeli Haber! Bireysel Silah İmkanı Verilecek!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından uzman erbaş ve uzman çavuşlara müjdeli bir açıklama yapıldı. Buna göre askeri personellere bireysel silah imkanı verilecek.

Uzman Erbaş ve Çavuşlara Müjdeli Haber! Bireysel Silah İmkanı Verilecek!

Ülkemizde faaliyetlerine devam ettirmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı sıklıkla çok sayıda uzman erbaş ve uzman çavuş askeri personeli alımları gerçekleştirmektedir. Askeri personellere uzun namlulu silahları ilgili komutanlıklar vermektedir ancak askeri personeller bu silahları görev dışında kullanamamakta ve seyahat sırasında yanında taşıyamamaktadır.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanan üzücü olaylar da malesef uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personeller bireysel silahlı olmadığı için eylemlerde çaresiz kalmış ve bu durum basında geniş yankı uyandırmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisine taşınan ve çokça açıklama yapılan bu konudan sonra merakla beklenen hak verilecek. Müjdeyi Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli verdi.

BİREYSEL SİLAH İMKANI VERİLECEK

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklama da uzman erbaş ve uzman çavuşlara bireysel olrak silah imkanının verileceği söylendi. Zaten uzman erbaş ve çavuşlar silah alabiliyor ancak alabilmesi için belirlenmiş olan süre boyunca görev yapması ve müracaat etmesi gerekecek. Fakat müracaatlara bir sene sonra ancak dönüş yapılabilmektedir.

Bundan sonra tüm ilgili tasarı kamuoyuna duyurulduktan sonra tüm uzman erbaş ve uzman çavuşlar görev sürelerine bakılmaksızın bireysel silah başvurusu yapabilecek ve başvuruların çok kısa süre içerisinde onaylanması beklenmektedir.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay
Turgay - 5 yıl Önce

Zırvalığın danişkası

esra
esra - 5 yıl Önce

silahları ücretle değil ücretsiz alınması lazim bir asker eşi olarak sevinçle açtığım bu metinin bitimi hüsran

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

sormak gerek boyle birsey yapmak icin neden bu kadar beklediniz diye

Kaya
Kaya - 5 yıl Önce

Süper geç kalındı

Kaya
Kaya - 5 yıl Önce

Süper geç kalındı bugüne kadar bu yüzden çok şehit bile verdik

Güven kaya
Güven kaya - 5 yıl Önce

Süper geç kalındı bugüne kadar bu yüzden çok şehit bile verdik

Selcuk
Selcuk - 5 yıl Önce

Ne yapilmiski yine eski duzen silah falan verildigi yok dilekcelere cevab verilme suresi kısıtlanacak sonucu cikiyor yazan haberde

.
. - 5 yıl Önce

Önce bi rütbeleri öğrende ondan sonra haber yap bu haberi