TYP ile 900 Kamu Personeli Alımına Rekor Başvuru Yapıldı! Sayı Duyuruldu

İŞKUR Toplum Yararı Programı TYP ile 900 kişilik geçici süreli kamu personeli alımına rekor sayıda başvuru yapıldı resmi sayılar açıklandı.

TYP ile 900 Kamu Personeli Alımına Rekor Başvuru Yapıldı! Sayı Duyuruldu

Ülkemizin önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Türkiye İş Kurumu özel sektör ve kamu kurumlarının ilanlarını yayımlamakta olup şu aralar sık sık Toplum Yararı Program TYP ilanları yayımlanmakta olup Gümüşhane ili için toplam 900 kişilik ilan yayımlanmıştı.

Buna göre Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yayımlanan ilan ile 900 kişilik ilana başvurular 23 Nisan 2018 tarihinde başladı 27 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. İŞKUR Toplum Yararı Program TYP ilanlarına yoğun rağbet gelmekte olup Gümüşhane ili için alım yapılan kadroya da rekor başvuru geldi. Rekor başvuru sayısı hakkında bilgi verildi.

REKOR BAŞVURU SAYISI

Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Hikmet Kaya tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklama da 900 kişilik TYP ilanına toplam 3 bin 180 kişinin başvuru yaptığı öte yandan Gümüşhane Belediyesi Çevre Temizliği pozisyonu için 86 kişilik ilana 610 kişinin başvurusunu gerçekleştirdiği belirtildi.

İlana sadece Gümüşhane ilinde ikamet eden adaylar başvuru yapabildiği için yine başvuru sayısının az olduğu görülmektedir. Eğer ilanlar tüm Türkiye geneli açık olsa rekor başvuru sayısının yeni bir rekor kırabileceği bilinmektedir. Buna göre 900 kişilik TYP ilanında kazanan adaylar 6 ay boyunca geçici süreli olmak üzere Belediyelere, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, İl Müftülüğüne, Orman İşletme Müdürlüklerine, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne (Merkez ve İlçeler dahil) çevre Düzenlemesi, Ağaçlandırma ve Kamusal Altyapının Yenilenmesi işlerinde çalışacaktır.

YORUM EKLE