Türkiye Uzay Ajansı Kurulmasına Karar Verildi! 107 Kamu Personeli Alınacak!

Uzay araştırmaları için kurulacak olan Türkiye Uzay Ajansına 107 kamu personeli alımı yapılacak. Detaylar ve müracaatlar tarihleri nedir.

Türkiye Uzay Ajansı Kurulmasına Karar Verildi! 107 Kamu Personeli Alınacak!
Pek çok ülkenin uzay hakkında araştırma yaptığı şu günlerde Türkiye'de bir adım atarak Türkiye Uzay Ajansının kurulmasına karar verdi. Buna göre teklif Türkiye Büyük Millet Meclisine iletildi ve yapılan oylama ile kabul edildi. Türkiye Uzay Ajansının kurulması ile 107 kamu personeli alımı yapılacak.

Başbakanlığıa Bağlı Olacak

Türkiye Uzay Ajansı, ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığa bünyesinde bağlı bulunacak.

Yine Ulaştırma Bakanlığı yeni kurulacak olan Türkiye Uzay Ajansı için 107 kadro tahsis edecek. 

KARAR ORGANI 7 ÜYEDEN OLUŞACAK

Türkiye Uzay Ajansının karar organı toplam 7 üyeden oluşacak. Yönetimi ve temsili ise başkandan sorumlu olacak. Türkiye Uzay Ajansı başkanın görev süresi ise 5 yıl olacak. 5 yılını dolduran başkan görevini iyi şekilde yaptıysa yeniden aynı görev için atanabilecek.

Başkan ve kurul üyelerinin mühendislik, fizik, kimya, iktisat, kamu yönetimi, hukuk, maliye, astronomi, uluslararası ilişkiler lisans bölümlerinden mezun olması gerekecek. Bu bölümlerden mezun olmaya adaylar başkan veya kurul üyesi olamayacak. Yine başkan ve adayların görevlerinde 12 yıllık tecrübe sahibi olması gerekecek. Bu sayede tecrübesiz adaylar başkan ve kurul üyesi olamayacak. Türkiye Uzay Ajansına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 107 kadro tahsis edilmesi ve detayların öğrenilmesi ile bilgi vereceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE