Türkiye Risk Puanı İçin Bakan Albayrak Umutlu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamalarda Türkiye risk puanın ciddi bir düşüşe geçtiğini, 2020 yılında da bu düşüşün süreceğini söyledi.

Türkiye Risk Puanı İçin Bakan Albayrak Umutlu

Yaptığı açıklamalar ve sunduğu ekonomik veriler ile Türkiye'de yakından takip edilen bir isim olarak dikkat çeken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı yeni açıklamalarda Türkiye'nin risk puanı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Risk Puanı Düşüyor!

2018'den günümüze kadarki süreç içerisinde Türkiye'deki risk puanı en düşük seviyelere indiğini söyleyen Albayrak, 320 baz puan iyileştirme ile birlikte bu konuda önemli bir gelişme yaşandığını belirtti.

Türkiye'nin risk puanı 267 olurken, 2018’den bu yana ciddi bir iyileşmenin sağlandığını belirten Albayrak, 2019 yılındaki ekonomik verilerin bu duruma ortam hazırladığını ifade etti. 2020 yılında yapılacak yeni ekonomik çalışmalar ile birlikte bu durumun çok daha ileriye taşıyacaklarını belirten bakan Albayrak, enflasyonla mücadele ve piyasa beklentilerinde sağlanan iyileşmenin 2020 yılında net bir şekilde görüleceğini ifade etti.

Bakan Albayrak tarafından yapılan bu açıklamalar piyasalarda olumlu bir etki gördü.

YORUM EKLE