Türkiye'nin Artan Nüfusu ile Hangi Atamaların Artması Gerekiyor?

​​​​​​​Cumhuriyet tarihinden beri artan nüfus hangi pozisyon atamalarının artmasını sağlıyor.

Türkiye'nin Artan Nüfusu ile Hangi Atamaların Artması Gerekiyor?

Türkiye, Cumhuriyet tarihinden bu yana sürekli artan nüfusu ile dünyada bilinen bir ülkedir. Yapılan nüfus sayımlarında hiçbir zaman nüfusta bir azalma görülmemiş sadece nüfusun artış hızında bir azalma olmuştır. Peki artan nüfus ile hangi pozisyonların atamaları artıyor? Ülkemizde nüfus artış ile hangi pozisyonlardaki memur, işçi, personel alımında artışlar yaşanıyor?

Atamaları Artacak Bölümler

1-) Sağlık Bölümleri

Her sene 500 bin ile 1 milyon arasında artan nüfus daha fazla sağlık hizmetlerinin yaygınlaşmasını sağlıyor. Yapılan hastane sayısı her sene artıyor. Bu sayede ne kadar sağlık personeli ataması olursa olsun yeni atamalara ihtiyaç duyuluyor.

2-) Tarım İşçisi

Nüfus arttığından dolayı her sene Türkiye daha fazla tüketiyor. Tüketim karşılanması için özellikle son 2 yılda ciddi sayıda tarım işçisi ataması yapıldı ve yapılmaya devam edecek.

3-) Güvenlik Güçleri

Polis, asker, özel güvenlik fark etmeksizin nüfus arttığı için güvenlik kuvvetlerine ihtiyaç sayısı da artıyor. Bu sebepten dolayı atamaların artması gerekiyor.

4-) Öğretmen

Her sene artan 500 bin ile 1 milyon nüfus ve yeni yapılan 20 bin derslik dolayısı ile öğretmen atamalarının da artmasına ihtiyaç duyuyor.

5-) Hukuk

Hakim, savcı, avukat gibi pozisyonlarında artan nüfusa yönelik olarak artırılmasına ihtiyaç duyuluyor.

6-) Üretim Personelleri

Tekniker, teknisyen başta olmak üzere üretim sınıfında ki tüm personel atamaları da hız kazanıyor. Son 2 yılda çok ciddi bir üretim sınıfında işçi alımı yapıldı ve giderekte artmaya devam edecek.

7-) Mühendis

Türkiye gelişmekte olan bir sanayiye sahip olduğu için yeni projelere girişmeye başladı ve bu durum mühendis atamalarını artıracaktır. Henüz istenen seviyede olmadığı için teknisyen-tekniker ataması mühendisten daha çok yapılıyor. Ancak ilerleyen yıllarda gelişen sanayi sayesinde mühendis atamaları da ciddi seviyelere ulaşacaktır.

Yukarıda atamaları en çok artacak bölümler belirtilmiştir. Sizlerde hangi sınıfta atamaların artacağını aşağı bölümde yorum olarak gönderebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER