Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Erbaş ve Çavuş Alımına KPSS Şartı Getirildi!

Milli Savunma Bakanlığı TSK Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş ve çavuş alımına Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Uzman Erbaş ve Çavuş Alımına KPSS Şartı Getirildi!

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almakta olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için uzman erbaş, çavuş alımları gerçekleştirmektedir.

Bilindiği üzere Milli Savunma Bakanlığı 24 bin uzman erbaş alımı ilanı yayımdan kaldırılmış ve bundan sonra başvuruların alınmayacağı belirtilmişti. Sanıyoruz ki yeni atanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı rütbelileri orduyu profesyonel bir düzeye sokmak ve eğitimli adayları orduya almak için KPSS şartının getirilmesini uygun buldu.

KPSS ŞARTI GETİRİLMİŞTİR!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının uzman erbaş, çavuş alımı ilanına müracaat edecek olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması gerekmekte ve puanının okunmuş olması şartı bulunmaktadır.

TABAN PUAN ŞARTI NEDİR

KPSS şartı uzman erbaş ve çavuş alımına getirildi peki taban puan şartı bulunuyor mu? Buna göre yeni yayımlanan başvuru kılavuzunu İşin Olsa ekibi olarak inceledik ancak sadece mezuniyete göre KPSS'ye girme şartının yer aldığını gördük. Yani şu an için KPSS şartında taban puan bulunmuyor fakat bundan sonra ki alımlarda KPSS 60 ve üzeri puan şartı aranabilir. Jandarma Genel Komutanlığından her hangi bir bildiri yayımlanmadı ancak JGM'de KPSS şartı arayarak uzman çavuş alımı gerçekleştirebilir.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 2 yıl Önce

ooo iyice zorlaştırdılar bune böyle kpss olcak askerligi yapcaz yaşı geçirmiycez ayrıca tsknın kendi içinde yazılı sınavı sözlü sınavı fiziki sınavı valla assubaylıga başvursam daha iyi daha ne istiyonuz aya fuzede yolıyakmı ? altarafı uzaman er olcaz genelkurman başkanı olmıycaz demi ama ???

eben
eben @hakan - 2 yıl Önce

heee emınuyum

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Kardeşim ben ne zamandır hazırlanıyorum ben bu iş için canımı verecem kpss şartı ne be adelet mi bu

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Lan iyice sacmaladılar bunlar lan kpss ye giren adamlar askerlikmi yapıyo sanıyolar bunlar adamlar 6 ay yapıyo oda zar zor sen tut onlara imkan sun peki soruyorum biz ne olcazz bu yasayı cıkaran kimse ondan Allah razı olsun bi sansımız vardı oda gitti

Ozan
Ozan - 2 yıl Önce

Geri Alin şunu haksızlık var ortada

Seyfullah
Seyfullah - 2 yıl Önce

Yaş şartını da ve askerlik durumunu esnetin

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Böyle bişey olmaz ya bekledik bekledik tam basvuru yapalım dedik kpss sarti ariyorlar şimdi haksizlik değil mi bu neden daha önce aranmiyordu

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Böyle bişey olmaz ya bekledik bekledik tam basvuru yapalım dedik kpss sarti ariyorlar şimdi haksizlik değil mi bu neden daha önce aranmiyordu.

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Lan iyice sacmaladılar bunlar lan kpss ye giren adamlar askerlikmi yapıyo sanıyolar bunlar adamlar 6 ay yapıyo oda zar zor sen tut onlara imkan sun peki soruyorum biz ne olcazz bu yasayı cıkaran kimse ondan Allah razı olsun bi sansımız vardı oda gitti