Türk Silahlı Kuvvetleri 13 Bin 213 Uzman Erbaş ve Çavuş Alacak!

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak, detaylar nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri 13 Bin 213 Uzman Erbaş ve Çavuş Alacak!

Milli Savunma Bakanlığına bağlanan Türk Silahlı Kuvvetleri TSK sınır için ve dışında operasyonlarına ara vermeden devam etmekte olup ihtiyaca göre aralıklarla uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeleri için askeri personel alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurmakta ve müracaatları başlatmaktadır.

Türkiye bilindiği üzere bir süredir profesyonel orduya geçiş sürecine devam ediyor ve operasyonların hızlanmasından dolayı çok sayıda askeri personel alımları gerçekleşmektedir. Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş aşımı yapacak. Peki alıma ilişkin detaylar nedir?

UZMAN ERBAŞ VE ÇAVUŞ ALIMI DETAYLARI

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılının sonuna kadar 13 bin 213 uzman erbaş ve çavuş alımı yapacak. Alımlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesi için yapılacaktır. Alınacak olan adaylar Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bu kuvvet komutanlıkları için yapılacaktır. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 13 bin 213 uzman erbaş ve uzman çavuş alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak, net olarak bir tarih bilinmiyor olsa da alımların kademe kademe yapılması ve aylık olarak alımların devam etmesi beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 22:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 5 yıl Önce

Lise sartini kaldirinda bizde gelelim ne zamandir onu beklioruz

Güvenlik
Güvenlik - 5 yıl Önce

Alın artık gelelim sabırsızlanıyorum

Komando
Komando - 5 yıl Önce

Yaş şartı 30 a çıksın

Sercan
Sercan - 5 yıl Önce

Uzman onbaşı veya uzman çavuş alımları orta okuldan dan yapilsin çogu yenekli genclerimiz başvuramiyor askerlik şartı kaldirinsin ikisindende

Ozgur
Ozgur - 5 yıl Önce

Yas sarti 30 a ciksin

süleyman
süleyman - 5 yıl Önce

yaş sınır varmıdır

ALPER
ALPER - 5 yıl Önce

başvurular ne zaman

Adiniz
Adiniz - 5 yıl Önce

Inandirici gelmiyor buranin yaptığı bu açıklama resmi siteden takip edin bence arkadaslar yanlisim varsa söyleyin bana da yardimci olun :)