Türk Şeker Fabrikası Personel Alımı Sonuçları Açıklandı! Şimdi Süreç Nasıl İşleyecek?

Türk Şeker Fabrikası resmi internet sitesi üzerinden 1500 personel alımı sonuçlarını duyurdu. Peki şimdi süreç nasıl işleyecek?

Türk Şeker Fabrikası Personel Alımı Sonuçları Açıklandı! Şimdi Süreç Nasıl İşleyecek?

Ülkemizin en önemli kurumları arasında yer alan ve bir birinden farklı alanlarda üretim yaparak hem ülke ekonomisine hemde istihdama büyük katkı sağlamakta olan Türk Şeker Fabrikalarının bir kısmı özelleştirilerek faaliyetlerine devam ederken bir kısmı halen kamu kurumu olarak görevlerini sürdürmektedir. 2020 yılına girilmesi ile birlikte Türk Şeker Fabrikaları bin 500 kişilik personel alımını gerçekleştirdi. Buna göre adaylar sonuçlar ne zaman açıklanacak derken sonunda 23 Ocak tarihinde şeker fabrikası noter huzurunda çekilen kura neticesinde asil ve yedek olarak kazanan adayları duyurdu. Peki bundan sonra sonuçlar nasıl işleyecek? Adayların ne yapması gerekiyor?

ADAYLARIN NE YAPMASI GEREKİYOR

Türk Şeker Fabrikasına önlisans ve lisans düzeyinden Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile başvuru yapan adayların 24 Ocak tarihine kadar ilgili evraklar ile şeker fabrikasına şahsen müracaat etmesi gerekmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı olmadan lise mezuniyet grubunda kura yöntemi ile başvuran ve yedek ya da asil olarak kazanan adayların ise 27 Ocak tarihine kadar şeker fabrikasına şahsen başvurularını yapması gerekmektedir.

Şeker Fabrikasına yapılacak olan şahsen başvurularda adaylardan evraklar istenilecek ve adayların ilgili pozsiyon için uygun olup olunmadığına bakılacak. Uygun olmayan adaylar 27 Ocak tarihine kadar yapacakları başvuruya göre reddilecek olup uygun olan adaylar sözlü sınava tabii tutulacaktır.

YORUM EKLE