TCDD Bin 118 Memur Alımı Yapacak! İlanın Yayımlanması Bekleniyor

UIaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer alan TCDD bin 118 memur alımı yapacak. İlanın yayımlanması bekleniyor.

TCDD Bin 118 Memur Alımı Yapacak! İlanın Yayımlanması Bekleniyor

Türkiye'de bilindiği üzere uzun süredir demir yolu hattı kullanılmakta olup bu hatların geliştirilmesi ve yerine hızlı trenin getirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Buna göre ihtiyaçların karşılanabilmesi için UIaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer alan TCDD, Maliye Bakanlığının vermiş olduğu yetki ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir.

TCDD memur ve personel alımı çok sık yapılmamakta olup geçtiğimiz günlerde Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile TCDD'nin memur alımı ilanı bekleyenlere müjdeli haber verildi. Buna göre TCDD'nin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 118 memur alacağı duyuruldu. Peki detaylar nelerdir?

MEMUR ALIMI DETAYLARI

Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 118 memur alımı yapacak. Alımlar alt yapı ve taşımacılık sınıfları için yapılacaktır.

Alt yapı sınıfı için toplam 773 kişilik personel alımı yapılacak olup bu kişilerin 150'sinin işçi olacağı ve geriye kalan 623 kişinin ise KPSS ile atanacak memur olduğu belirtildi.
Taşımacılık sınıf için ise toplam 345 kişi alınacak. Bu alınacak olan personellerin 178'i işçi olacak ve geriye kalan 167'si ise memur statüsünde olacak.

Yukarıda TCDD'nin bin 118 kişilik memur alımını nasıl yapacağı detaylı olarak sizlere sunulmuştur. Buna göre TCDD'nin yakın zamanda ilanı yayımlaması bekleniyor. İlan yayımlandığında ilk haberdar olmak için aşağıdaki mobil uygulamamızı indirin.

İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMAMIZI BURADAN GÖREBİLRİSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 09:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aras
Aras - 3 yıl Önce

artık hadi ya alına rtık

Kpss ve yaş magduru
Kpss ve yaş magduru - 3 yıl Önce

İnsanların hayallerini öldüren bir düzen oldukca Adalet den bahsedilemez yazık 31 yaşma girdim inşaat işleri yapyorum bir yan dan da kpss ve lize mezunu işlerin takibindeyim daha hiç bir yere başvuru bile yapamadm başvuru yaparsn olumlu yada olumsuz sonuç alırsın fakat bu olmadı ve zaman geçiyor tam diyorum işte bu iş benlik şartlara bakyorum 30 yaş altı yada kpss 70 engeli hay boyle duzenin ben amna koyaym Türk vatandaşı olmak dünyanın en zor işi bunu anladm kendi devletim den soguyorum Devlet Baba gibidir herkesi kucaklar ama devlete giren devlet adamları kendi çevresini işe yerleştirmek den devlet adamlığı vasfnı göstermeknden aciz

Burak
Burak - 3 yıl Önce

Kamuya ilkokul mezunu 1 milyon memur alinacak. 3 ayakli olanlar basvurabilecek. Bole haber verecekseniz niye indireyim ki.

Burak
Burak - 3 yıl Önce

Kamuya ilkokul mezunu 1 milyon memur alinacak. 3 ayakli olanlar basvuracak

Brgn
Brgn - 3 yıl Önce

her bolumden 3 5 tane adam aliyorlar sonra aldik oluyor