Taşerona Kadro Sınavı İŞKUR Tarafından Yapılacak! Sınav ve Mülakat Detayları

Taşeron yasası kapsamında kadroya geçecek olan işçilerin nasıl bir sınava gireceği hakkında detaylar öğrenildi. Buna göre sınavlar İŞKUR tarafından yapılacak peki detaylar nedir.

Taşerona Kadro Sınavı İŞKUR Tarafından Yapılacak! Sınav ve Mülakat Detayları

Ülkemizde istihdam etmekte olan 450 bin civarı taşeron işçinin yasa ile kamuya geçiş yapması beklenmektedir. Buna göre işçilerin kamuya geçmeden sınava gireceği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklandı.

Bu sınav işçilerin gözünü korkutmuş gibi gözüküyor ki sınav nasıl olacak, taşerona kadro sınavı detayları nedir gibi soruların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki taşeron yasasına göre kamuya geçecek olan işçiler nasıl bir sınava girecek ve detaylar nedir?

SINAVDAN NASIL GEÇİLİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklamada taşerona kadro sınavında geçmek için işçilerin 10 üzerinden 6 puan almasının gerektiğini belirtti. Buna göre işçilerin yarıdan daha fazla bilgi sahibi olması bekleniyor.

SINAV NASIL OLACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da sınavın KPSS gibi olmayacağı, kolay olacağı ve adayları elemek için sınavın yapılmayacağı belirtildi.

Taşerona kadro sınavı İŞKUR tarafından yapılacak olup yine sınavı geçecek olan adayların mülakata alınacağı belirtildi. Ancak 450 bin işçinin sınava girmesi, sınav kağıtlarının okunması, mülakatlarının tamamlanması ve güvenlik soruşturmaları derken işçilerin kamuya geçiş sürelerinin giderek artacağı tahmin edilmektedir.

Android Uygulamamızı Ücretsiz indirerek sürekli gelişmelerden haberdar olmak için >>>> Tıklayınız.

İOS Uygulamamızı Ücretsiz indirerek sürekli gelişmelerden haberdar olmak için >>>> Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
alican
alican - 3 yıl Önce

hadi bakalim torpiller başladi

Allah yar ve yardimcimiz olsun
Allah yar ve yardimcimiz olsun - 3 yıl Önce

Sinavi işkur yapiyor ama iskurdaki bütün Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulunda calişanlar kadro dışı kalıyor Adalet mi bu...m

Kadriye
Kadriye - 3 yıl Önce

Typlilerde var dediniz yazıklar olsun ama çok oy kaybına yasacaksiniz

muammer
muammer - 3 yıl Önce

tyçp kamu çalışanlarıda işçi kadrosuna geçecekmi

fato
fato - 3 yıl Önce

Typ calisana kodro verseniz iskur issizli azalmak diyorsuz aksine issizli cogaltiyorsunuz zaten maas ayni sozlesmeye gecirsenizde ubadar calisani kimseyi madur etmeseniz hic kimseyi secmiyecegiz diyorsunuz ayir yapiyorsunuz bizleride magdur etmeyin

fato
fato - 3 yıl Önce

Typ calisani olarak bizde kadro istiyoruz zaten maas degismiyecek herkesi alinda bu cileden sikintidan kurtarin issizk gittikce çualiyor emeklisi geleni emekli yapsaniz 60 65 yasinda adam yurumeye deati yok sen ondan ne verim ala bilirsin onun yerine geclerimize firsat verseniz turkiyede is sizlikbiter is kurcularialiyorsunuz her isi yapiyorlar onlar sozlesmeyiveya kadroyu hak etmiyormu

Oktay
Oktay - 3 yıl Önce

Hastane mutfaklarina yok diyorlar saçma adaletttttttttttt

okkes
okkes - 3 yıl Önce

kamuda kiralik arac soforleri kadro istiyor