Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek? Kamuya Yeni Statü Mü Geliyor? Tüm Gelişmeler

Taşerona kadro çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Peki taşerona kadro ne zaman verilecek? Kamuya yeni statü mü getirilecek? İşçilere sözleşme mi yapılacak yoksa kadro mu verilecek. Taşeron işçileri son dakika haberleri ve tüm gelişmelerini paylaşıyoruz.

Taşerona Kadro Ne Zaman Verilecek? Kamuya Yeni Statü Mü Geliyor? Tüm Gelişmeler

Ülkemizde farklı kurumlarda istihdam etmekte olan bir milyona yakın taşeron işçi hükümetten müjdeli haber gelmesini bekliyor. Bilindiği üzere ülkemizde taşeron işçilere kadro konusu uzun süredir konuşuluyor ancak iki senedir taşerona kadro hakkında yoğun çalışmalar yapılmaya devam ediyor.

Art arda gelen Başbakan ve Bakan açıklamalarından sonra tüm işçiler inandı ve 2017 yılında yani bu sene taşerona kadro verileceği onaylandı. Peki taşerona kadro ne zaman verilecek, taşerona kadro nasıl verilecek son dakika haber gelişmeleri nelerdir.

KAMUYA YENİ STATÜ

Şu anda üzerinde durulan formüllerden bir tanesi kamuya yeni statü getirmektir. Buna göre kamuda bilindiği üzere 4A, 4B, 4C ve 4D olmak üzere 4 farklı statü bulunmaktadır. Taşeron işçilere devlet güvencesi verilmesi için 4E ismi ile yeni bir statü çıkarılabilir ve buradan işçilere güvence sağlanabilir.

SÖZLEŞME YAPILACAK

Taşeron işçiler şu anda yıllık olarak sözleşme yenilemekte olup düşünülen formüllerden bir tanesi şudur ki işçilerin sözleşme süreleri artırılacak. Buna göre işçiler üçer yıllık sözleşmeler yapacak.

Bu iki formül şu anda en baskın formüller olarak gösterilmekte olup devlet güvencesine alınan taşeron işçilerin maaşları artmayacaktır.

İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMAMIZ ÇIKTI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

İşkurdan okulda çalışanında bu kapsamdamı

1kasim seçimine bir hafta kala işimize son verildi inşallah hakkımızı vereceklerdir
1kasim seçimine bir hafta kala işimize son verildi inşallah hakkımızı vereceklerdir - 3 yıl Önce

İnşAllah 1kasim da SÖZ verildiği gibi o tarihte çalışan kim varsa hakkını alir isteyerek kimse kadro sözü verildi işten çıkmaz hakkımız verilecektir

Admin
Admin - 3 yıl Önce

Bende iskurda makam soforuyum ama sozlesme tarihimiz bitti ve bizi kapinin onune koydular kadro gelirse benim hakkim ne olucak cok merak ediyorum ne yapmaliyim simdi

taşeron güvenlik
taşeron güvenlik - 3 yıl Önce

Zaten şu an mevcut sözleşme ler 3 yıl. Maaş da artmayacaksa bunun neresi kadro çok merak ediyorum.Bizlerde oy verirken hep yanıldık. InşAllah bundan sonra oy verirken biraz daha dikkat ederiz.

Amor
Amor - 3 yıl Önce

Byle kadro olmaz olsun zaten daha önce çıkan kanunla sözleşmeler üç yıla çıktı vereceksen diğer kadrolar gibi ver vermiyceksen de bz bu işten vazgeçtik vermiyoruz deyin bukdr insanla dalga geçmeyin kadro da sözleşmemi olur maaş artmiycak iş performansa göre sözleşme olcak bu n yaaa

Veli
Veli - 3 yıl Önce

Kadro çalışmaları sırasında öne çıkan bir başka görüşe göre ise asıl işi yapmayan (temizlik, yemek, güvenlik gibi) elemanlarla sözleşme yapılması, imza yetkisini kullanan, ve asıl işi yapan personelin ise kadroya geçirilmesi de alternatifler arasında. Bunlar için bir sınav yapılması da masada.bunu Mehmet Şimşek açıklaması dır arkadaşlar bu taşaron kimdir bana söylesenize

hakan gündüz
hakan gündüz - 3 yıl Önce

ne değişecek anlayamadım, amir sözleşmen dolunca seni kapının önüne koyacam, sırf benim egolarımı tatmin etmedin diye..ne büyük yıl 3 yıl...

Recep haserci
Recep haserci - 3 yıl Önce

Vermeseler ki bunların hepsini yalan oldu gün milyoruz ki ne yazık ki secim varki onun için oylsyoruzn