Taşeron Kadroların Yüzde 99'u Tamamlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklama da taşeron işçilerin kadrolarının yüzde 99 oranında tamam olduğunu belirtti. Taşeron işçilere yakında müjdeli haber gelebilir.

Taşeron Kadroların Yüzde 99'u Tamamlandı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklama da taşeron işçilerin kadrolarının yüzde 99 oranında tamam olduğunu belirtti. Taşeron işçilere yakında müjdeli haber gelebilir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde aylardır taşeron işçilerin kadro alması konuşulmaktadır. Yapılan görüşmelerde pek çok tartışma yaşandı. Genel olarak milletvekilleri taşeron işçilerin kadro almasını istiyor ancak bazı koşulların getirilmesi gerektiğini düşünenler var. Örneğin bazı milletvekillerine göre taşeron işçilerin kadro alması ile nitelikli işçilerin azalacağı ve yapılan pek çok işin aksayacağı belirtilmektedir. Tabi bu ne derece doğru bilinmez ancak durum şöyle açıklanabilir. İş verenler taşeron işçileri prosedürlere uygun şekilde işten çıkartabiliyor fakat kadro alan bir işçiyi işten çıkartmak daha zor ve durum böyle olunca bazı işçiler daha az çalışabilir. Ancak taşeron işçiler mutlaka kadro almayı hak etmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'da uzun zamandır çalışmalar yapmakta ve taşeron işçilerin kadro alması için uğraşmaktadır. Yaptığı açıklamasında kadroların yüzde 99 oranında tamamlandığını belirtti ve taşeron işçiler müjdeli haberi bekliyor.
İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile beraber yürütülen çalışmalar neticesinde iş verenlere yakında gerekli yazılar gönderilecek ve taşeron işçilerin kadro alması için çalışmalar yapılacak. Sayı olarak bir değer verilmedi ancak kısa zamanda tüm taşeron işçilerin kadro alması ve daimi işçi statüsünde çalışması düşünülmektedir. Tabi daimi işçi olmadan önce taşeron işçilerin sözleşmeli olarak çalışması ve iş niteliğinde düşüş gözlenmediği takdirde daimi statüsünde geçebileceği de düşünülmektedir.
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşören
taşören - 5 yıl Önce

deneme tahtası olmak istemiyoruz.. daimi kadromuzu istiyoruz.. ALLAHTRAN KORKAN İNSAN TAŞÖRENKEN NASIL ÇALIŞIYORSA DAİMİ KADROLUYKENDE AYNI İŞ AŞKIYLA ÇALIŞIR SAYIN BAKANLARIM..

serdar aydın
serdar aydın - 5 yıl Önce

mahkeme kararı olan taşeron işçileri bari halletseydiniz.önümüzü görelim yetmez mi?

seda
seda - 5 yıl Önce

taşeron yargı kararları ne oldu..? mahkeme kararı var , hükümet kararı yok :)

Taseron
Taseron - 5 yıl Önce

Ayy gina geldi yeterin artık ya ne kadroymus altı üstü özel kamuşeron olcez burnumzdan getiriniz gayri..Not : evde ki 9 oy artık başka partiye ;) ..saygilar

ibrahim
ibrahim - 5 yıl Önce

Siz hak edilen kadromuzu verin bizler daha iyi istekli huzurlu çalışırız bizler sizlere quvenip oy veriyorsak sizlerden hak ettiğimiz kadroyu verin artik

Eşe balli
Eşe balli - 5 yıl Önce

Sayin bakanim kadro Sinav asil çalişan engelliler varda taşoron da nolacak verin kadrolari ilk. Okul mezunu Sinav yazmasi olmayanda Sinav saygilarimla

ı
ı - 5 yıl Önce

firmalar 12 ay olarak göstermediler sizlerde sınavı yapmayınız

taseron
taseron - 5 yıl Önce

Siz kadroyu verin o taseronlar daha istekli daha şevkle çalışırlar rahat olun