Taşeron İşçilere Müjde: Kadro, Yüzdelik Dilim ve Zam Geliyor!

Taşeron işçiler ile ilgili uzun zamandan beri merak edilen kadro, yüzdelik dilimi ve zam konusunda yeni gelişmeler bulunuyor.

Taşeron İşçilere Müjde: Kadro, Yüzdelik Dilim ve Zam Geliyor!

Kamu kurumlarında taşeron olarak çalışan kişilerin kadroya geçişi ile birlikte taşeron işçilerin mali hakları konusunda bir takım aksaklıklar yaşandı. Özellikle 2019 yılındaki asgari ücret zammı ile birlikte daha düşük ücret almaya başlayan taşeron işçilere belirli bir düzenleme getirilmişti.

Beklentiler Karşılanabilir

Yüzdelik dilim ve ek zam konusunda ise 2020 yılında büyük bir beklenti bulunuyor. Özellikle yüzde 4’lük zam oranları yeterli olmazken, yüksek orandaki zamlar için büyük bir umut ve bekleyiş söz konusu. Uzun zamandan beri gündeme gelen ve yüzdelik dilim ile ek zam taleplerine yönelik önemli gelişmeler yaşanıyor. Ödemelerde ikramiye ve ek ödemeler için de yeni yükseltme beklenirken tayin hakkının da getirmesi bekleniyor.

Gündemde tüm bu iddialar ve gelişmeler konuşurken yerel mahkemeye taşınan olayda işçinin lehine karar çıkması, bir emsal teşkil etti. Emekçilerin ücreti, yeni asgari ücrete yükseltilmesine karar verilirken bireysel iş sözleşmelerinde de yine asgari ücretin esas alınması gerektiği vurgulandı. Mahkemede alınan bu kararlar ile birlikte işçilerin hangi oranlarda zam alması gerektiği ve ücretlerinin nasıl hesaplanması gerektiği detaylı olarak belirtilirken, bundan sonraki süreçte hakkını aramak isteyen taşeron işçiler için yargı süreçleri böylelikle açılmış oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediye şirketleri ne olacak
Belediye şirketleri ne olacak - 9 ay Önce

Mademki bizim bir hakkımız var ve bunu herkes biliyor mahkeme ve hükümet bizler neden hak arıyoruz neden bilindiği halde bizlere hakkımız verilmiyor iaede edilmiyor bariz herşey ortada neden hükümet bize yokuş yapıyor versinler haklarımızı ellerini tutanmı var

HastaneDekiler
HastaneDekiler - 9 ay Önce

Yuzde 70 engeline takilip kadro alamyan issiz kalanlar ve kalacak olanlarin neden sesi duyumuyor yuzde 70 engeli iiiiii

Taseron isci
Taseron isci - 9 ay Önce

Bundan sonra kim kadro verirse ona oy verecem

Şaban
Şaban - 9 ay Önce

Kadro geldide ne oldu yemek yol içinde 2370 maaş aldım.arada ikramiye yatıyor ondanda vergi kesiliyormu.taşeron olsam şuan daha fazla maaş alırdık kadro diye diye fazla sevinmeyin taşeron kardeşlerim.

4d
4d - 9 ay Önce

Dönersermaye istiyoruz

Belediye
Belediye - 9 ay Önce

HERKES BILIYOR KI BUNUN SEÇIMI VAR.TAHTTAN ININLER OLUNCA OYUNLAR BITECEK.KUL HAKKI EN FENASI.ALLAH BILIYOR VE GORUYOR.