Taşeron İşçilere Kadroda Önemli Gelişme

Taşeron işcilerin durumu hakkında sürekli olarak birşeyler söylenmekte. Bu yazımızın içerisinde taşeron işcilerin durumu hakkında konuşmaya çalışacağız ve sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Taşeron işcilere kadro verilecek mi yoksa verilmeyecek mi? hep birlikte şimdi göreceğiz!

Taşeron İşçilere Kadroda Önemli Gelişme
Kamudan neden taşeron işciler çıkıyor?

Kamu yönetiminde sürekli olarak bir taşeron işci istihdamı mevcut. Ak parti döneminde daha falza artmış olan bu durum son olarak duvara tamamen dayanmıştır ve şuanda binlerce kamuda çalışan taşeron işci bulunmaktadır. Sınavsız olması, göreve alınmanın kolay olması ve sonladırmanın kolay oluşu bu nedenlerle taşeron işciliğe büyük bir istihdam söz konusu. Son zamanlarda anayasa da değişiklikler olacağı söylendi ve kamu yönetimi için 4857 sayılı kanunda yer alan ve taşeron işcilerin lehine karar verilerek kadrolu işci statüsüne geçirtirilmesine karar verildi. Kasım itibariyle tüm muhalefet partileri ve Ak parti partisi seçimler için büyük dilek ve önerilerde bulundu. Bu önerilerin içerisinde şu yer alıyordu;

''1 kasım'da konuşmaya başlayan ak parti partisi taşeron işcilerin kamuya istihdam edileceği, memur sıfatında çalıştırılacağı''nı söyledi. Bu durumda taşeron işcilerde isteklerini zirveye çıkardı ve kadro beklentisi yükselmiş oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE