Taşeron İşçilere Kadro Verilmeyebilir Ama Devlet İle Bağlantıları Kurulacak!

Başbakan Binali Yıldırım taşerona kadro konusunda açıklama yaparak devlet ile bağlantıları yapılacak ancak kadrolu mu, sözleşmeli mi konusunda açıklama yapamadığını ifade etti.

Taşeron İşçilere Kadro Verilmeyebilir Ama Devlet İle Bağlantıları Kurulacak!

Ülkemizde farklı kurumlarda istihdam eden bir milyona yakın taşeron işçi kadronun verilmesini bekliyor. Özellikle iki senedir hükümet konuyu gündeme getirdiği için taşeron işçiler adeta umutlandı. Buna göre devlet tarafından yapılan açıklama ile taşeron işçilere güvence verileceği belirtildi. Fakat bugün çok önemli bir bilgi daha ortaya çıktı.

Bilindiği üzere Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz gün taşerona kadro konusunda yıl sonuna kadar tüm çalışmaların sona ereceğine yönelik bir açıklama yapılmıştı. Ancak bugün ilginç bir açıklama daha yapıldı.

TAŞERONA ÖNEMLİ HABER!

Başbakan Binali Yıldırım medya temsilcilerinin sorusunu yanıtlarken ''taşeron işçilere kadro mu verilecek yoksa sözleşmeli statüsünde mi çalışacak?'' sorusu yöneltildi. Başbakan Binali Yıldırım çok önemli bu soruya ''Orasını açıklamayayım ancak devlet ile bağlantıları kurulacak'' açıklamasını yaptı. Peki bu ne ifade ediyor?

KADRO YERİNE SÖZLEŞME Mİ YAPILACAK?

Başbakan Binali Yıldırım'ın bu açıklaması üzerine taşeron işçileri yeniden heyecanlandı ve net olarak buradan ne denmek istendiğini anlayamadı. Peki şimdi taşeron işçilerine kadro verilecek mi? Verilmeyecek mi? Kadro verilmeyecekse taşeron işçilerine nasıl bir güvence verilecek.

Buna göre eğer taşeron işçilerine kamu kurumlarında kadro verilmezse sözleşmenin yapılması bekleniyor tabi bu sözleşme kaç senelik yapılacak yoksa her sene yenilecek mi? Bu konu hakkında da net bir bilgi yok.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İŞSİZ HAKAN'dan
İŞSİZ HAKAN'dan - 3 yıl Önce

TÜRKİYE BİNLERCE İŞSİZLİKLE BOĞUŞURKEN İYİ KÖTÜ İŞ BULMUŞ ÇALIŞANLARA DEVLET ZIRHI GEÇİREREK TEMBELLEŞMEYE SEVK EDİYORUZ MAAŞLARINDA VE İŞLERİNDE DEVLET GARANTİSİ VERİLEBİLİR.DÜNYA SERBEST EKONOMİYE HIZLA GEÇERKEN BİZ ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ KESEREK SOSYALİZME DOĞRU GİDİYORUZ.

taşeron
taşeron - 3 yıl Önce

Kayıtsız şartsız kadro istiyoruz

1kasim seçimine bir hafta kala işimize son hakkimiz
1kasim seçimine bir hafta kala işimize son hakkimiz - 3 yıl Önce

Arkadaş devletle de bağlantılı olsun farketmez yeterki hakkımızı verin 1kasim seçim beyanemesinde çalışıyorduk işten çikartildik hakkımızı istiyoruz refarumda başbakanımız bu konuya değindi o zaman diliminde yani seçim vaadinde çalışıp işten çikarilanlarda gözardı edeceğiz dedi biz bunu bekliyoruz hak bizim hakkımız seçime 1hafta kala işimize son verildi.

HİZMET
HİZMET - 3 yıl Önce

HALK EĞİTİM VE OKULLARDA BAKANLIK ÖDENEKLERİYLE HİZMET ALIMI YOLUYLA ÇALIŞAN TEMİZLİK İŞCİLERİNE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA BİR İYİLEŞTİRME OLURMU OLUCAK MI BU KONUDA BİLGİLGİSİ OLAN BÜYÜKLERİMİZ ,ARKADAŞLARIMIZ VARSA BİZLERİ BİLGİLENDİRİRSE SEVİNİRİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

Mehmet süslü
Mehmet süslü - 3 yıl Önce

Kadro istiyoruz

Mehmet süslü
Mehmet süslü - 3 yıl Önce

Bu işin zamanı geldi de geçti bile kadro istiyoruz

Tasoren
Tasoren - 3 yıl Önce

Dilin ucuyla konusuyolar vermiyorlar kadro uyuttular 2 sene neymiş sözümüzü tutarız bolemi tutuluyor söz.

Src
Src - 3 yıl Önce

Bu kafayla her türlü seçimi kaybedeceksin akp. Diin ben sana. 15 yıldır godomanları zengin etmekten bıkmadınız gitti. Şimdi uç kuruşluk kadroyu nasıl berbat bi hale getirip işçiye çakarım planları yapıyorsunuz