Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi?

Günlerdir tartışılan taşeron işçilere kadro verilip verilmeyeceği konusu yeniden gündemde. Peki taşeron işçilere kadro verilecek mi verilecekse ne zaman açıklanacak. İşte ayrıntılar…

Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi?

Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi?

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Genel seçimler öncesinde Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verileceği konusunda çok önemli vaatlerde bulunulmuştu. Hemen hemen siyasi partilerin tamamı meydanlara bu vaatle çıkmıştı. Ancak seçimler sona erdi ve henüz taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda hiçbir partiden açıklama gelmedi. Defalarca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından da taşeron işçilere kadro açıklamaları yapılmıştı. Ancak henüz ondan da konu hakkında geçerli bir hamle gelmedi. Her zaman taşeron işçiler kandırılan taraf oldu. Belediyelerde, sağlık sektöründe ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yüzlerce taşeron işçi hala kadro bekliyor. Genel seçimlerden önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından da taşeron işçilere kadro verileceği açıklaması gelmişti. Ancak hala hükümet kurulamadı ve taşeron işçilerin durumu da yine sallantıda kaldı.

Yeni kurulacak hükümetten taşerun işçilerin bir takım talepleri var. Bunlar;

– Belediyelerde çalışan taşeronlar kadroya alınmalıdır.

– Taşeron işçilere kadro verilmelidir.

– Karayollarında çalışan taşeron işçilere haftasonu izni verilmelidir.

– Sağlık sektöründe çalışan taşeronlara her türlü iş yaptırılmamalıdır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE