SGK Prim Günü Eksik Olanlara Toplu Para Ödenebilecek! İşte Detaylar!

SGK tarafından vatandaşlara müjdeli haber geldi. Yaşı ve gün sayısı dolan vatandaşlar toplu para ödeyerek emekli olabilecekler. Haberin detayları sitede.

SGK Prim Günü Eksik Olanlara Toplu Para Ödenebilecek! İşte Detaylar!

Ülkemizde birçok vatandaşın emekli olması için sağlaması gereken şartlardan biri de prim gün sayısını tamamlamak olup bu noktada prim gün sayısı eksik olan ama yaş ve sigorta şartını sağlayan vatandaşlara SGK’dan müjde geldi. Buna göre prim gün sayısı eksik olması durumunda emekli olamayan vatandaşlar, bu eksik prim günlerini tamamladıktan sonra emekli olabilmekte ve toplu para alabilmektedir. İlgili açıklamanın detayları ise haberimizin devamında yer alıyor.

Toplu Para Almak İçin Şartlar?

Emekli olma şartını sağlayan vatandaşlar ister toplu ister maaş şeklinde yatırılan primlere göre belirli bir miktar para almaktadır. Buna göre SGK’da toplu para ödemesi almak için kadınların 20 erkeklerin ise 25 yıl hizmet süresini tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca emeklilik için istenilen yaş şartının da sağlanması, sigortalı olarak bir yerde çalışmamak ve BAĞ-KUR’lu olmamak da toplu para almak için vatandaşların sağlaması gereken şartlar arasında yer almaktadır.

Toplu Para Nasıl Alınır?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan ve toplu para almak isteyen vatandaşların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir. Vatandaşlar ilk olarak kuruma ilgili toplu para alımı için dilekçe yazmaları istenmektedir. Fakat dilekçe ile ödenecek olan primlerde doğum ya da askerlik borçlanması için yapılan borçlanma ödemeleri iade edilmemekte olup adayların kurumu arayarak detaylı bilgi alması da mümkündür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurettin karademir
Nurettin karademir - 2 yıl Önce

94 te ssk dannumaram var nasıl emekli olurum

Sümbül Öymen
Sümbül Öymen - 2 yıl Önce

Eyt haklmlzl verin yeter artık 1993 artık 1993 giriş pirimim 4500 yaş47ben nasıl emekli olabilir iyim inşAllah olur um Amin inşAllah inşAllah inşAllah emekli olurum Amin bizleri Allah razı için bizi kandlrmayln inşAllah inşAllah inşAllah emekli olurum Amin bizleri Allah razı için bizi kandlrmayln

Şahmeydan güneş
Şahmeydan güneş - 2 yıl Önce

20 03 1972 doğumluyum 15 yıl tarım Bağkur ödedim Bağkur girişim 01 04 2002 nezaman emekliolurum

Necdet yildlz
Necdet yildlz - 2 yıl Önce

1988giriş 1300günvar yaş 1957 eksik günlerim

Nuray koyun
Nuray koyun - 2 yıl Önce

Nezaman emekli olabilirim

Serkansaatlı
Serkansaatlı - 2 yıl Önce

Sgk müjdeti bersi değil sgk da para bitti devlette para bitti bize para verin müjdesi bu.

ekrem as
ekrem as - 2 yıl Önce

sizde vatandasi emekli etmeyin yok devlet zarar ediyomus vatandas nasil eksik gunu yatirsin hep milletin parasini alin baska yok

Remzi Demirci
Remzi Demirci - 2 yıl Önce

Ben 1965.doğumliyim ssk girişim 12.1978.pirim gün 2730.askerli yatirirsam en kisada nasıl emekli olurum teşekkür