Sahil Güvenlik Devlet Memuru Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2018 yılı için Devlet Memuru alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde belirtmişti ve başvuruların tamamlanması ile birlikte sonuçların açıklanması beklenmekte idi ve sonuçlar Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından açıklandı. İşte Sonuç Ekranı

Sahil Güvenlik Devlet Memuru Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Başvuruları 12 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve 22 Kasım 2018 tarihinde tamamlanan Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı için başvuru sonuçları açıklandı. Adayların büyük merak ile sonuçları beklemesinin ardından müjdeli haber Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geldi ve adaylar başvuru sonuçlarına erişebilecekler.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine toplamda 10 kişinin atamasını yapacak. Buna göre Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 almış olan, 2 Uluslararası İlişkiler ve Andlaşmalar Uzmanı ve 1 Grafiker alımı yapacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı en az 70 olan ise, 1 Bilgisayar Mühendisi, 1 Mali İşler Uzmanı, 1 Performans ve Program Uzmanı, 1 Gümrük İşlemleri Uzmanı, 2 istatistikçi ve 1 Personel İşlemleri Uzmanı olmak üzere toplamda 10 kişilik kadro ile başvurular alındı.

Adaylardan bu yönde başvuru yapabilmeleri için, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az 60 ve 70 puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak ve herhangi bir kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin suçu ile ayrılmamış olmak şartları aranmaktaydı ve bu şartları taşıyan adaylar için başvuru sonuçları açıklandı.

BAŞVURULARIN ALINMASI:

İlgili ilan için başvurular 12 Kasım 2018 tarihinde başlamıştı ve 22 Kasım 2018 tarihinde bitmişti. Adaylar başvurularını Sahil Güvenlik Komutanlığının internet adresinden yapmışlardı ve sonuçlarda aynı adreste belirtildi.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Yayımlanan başvuru kılavuzunda sonuçların 30 Kasım 2018 tarihinden sonra açıklanacağı belirtilmekteydi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 Kasım 2018 tarihinde sonuçları açıklandı. Adaylar Aşağıda paylaşacağımız bağlantı sayesinde veya Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi üzerinden sonuç ekranına ulaşarak T.C. kimlik numarası ile sonuçlarını öğrenebilirer. Açılacak ekranda adayların Mülakat sınavı tarihleri, Sınav saatler ve yeri bilgileri belirtilecek.

BAŞVURU SONUÇ EKRANI

Eğer ilgili ilan için başvuru kılavuzunu bir kez daha incelemek isteyen adaylar varsa Buraya Tıklayarak ilgili ilan için başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz. Bunlar gibi ilanları anında telefonunuza bildirim almak için ise İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilanları bildirim alabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 12:07
YORUM EKLE