Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Bölüm Şartı ve KPSS Detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 25 Şubatta başlayacak ön başvuru ile astsubay alımı yapacak. Peki hangi bölümlerden mezun olmak gerekiyor ve KPSS şartı aranacak mı?

Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Bölüm Şartı ve KPSS Detayları

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin pek çok ilinde hizmet vermekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı her sene belirli rakamlarda astsubay rütbesi için askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu sene astsubay alımları ne zaman yapılacak derken gece saatleri itibari ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyuru yapıldı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının astsubay rütbesi için askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. Ancak tam kılavuz yayımlanmadığı için bölüm mezuniyeti şartı ve KPSS detayları öğrenilemedi. İşin Olsa ekibi olarak okurlarımıza tüm detayları aktarıyoruz.

BÖLÜM ve KPSS ŞARTI

Sahil Güvenlik Komutanlığı bundan önce ki yıllarda yapmış olduğu astsubay alımı ilanlarında hem Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aramış hemde bölüm şartı koymuştur. KPSS şartı olarak önlisans mezunlarının KPSS P93'dfen 60 ile üzeri ve lisans mezunu adaylarının ise KPSS P93 puan türünden 60 ile üzerinde alması gerektiği belirtilmekteydi. Fakat bu seferki yayımlanan 2 sayfalık ön bilgi ilanında KPSS şartına dair hiçbir bilgi yer almadı. Bölüm şartının kesinlikle aranması bekleniyor fakat detaylı olarka hangi bölümlerin başvuru yapabileceğine yönelik bir bilgi yok. Ancak adayların bölüm şartı hakkında ön bilgi edinebilmek için hemen aşağıda yer alan 2018 yılı astsubay alımı ilanını incelemesi faydalı olacaktır.

2018 YILI ASTSUBAY ALIMI KILAVUZU

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali çolak
Ali çolak - 2 yıl Önce

Olmasa ne olur ki yaş şartından kalıoruz..bi kpss bi yaş bide denyimn tecrübenin bide bu ülkenin sistemn