Sahil Güvenlik 2019 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Sonuçları Açıklandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı için ikinci dönem uzman erbaş alımında başvuru sonuçları açıklandı. Peki Sonuçlara nereden nasıl bakılacak?

Sahil Güvenlik 2019 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Sonuçları Açıklandı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz dönem 2019 yılı 1. Dönem uzman erbaş alımı için aşamaları tamamlayıp yeni bir duyuru yapmıştı. Yapılan duyuruya göre 2019 yılı ikinci dönem uzman erbaş alımı yapılacak. Söz konusu ilana binlerce ady başvuru yaptı ve merakla beklenen uzman erbaş sonuçları açıklandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için adaylardan, lise mezunu olmak, 2019 yılı ocak ayı itibari ile 27 yaşından büyük olmmak, Askerliğini yapmış olan adaylar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, askerlik hizmetini yapan adyalar için birlik komutanlıklarından alınan nitelik belgesine sahip olmak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirtilen genel niteliklerin taşınması durumunda başvuru yapan adayar için değerlendirme yapıldı.

REKOR BAŞVURU YAPILDI!

2019 yılı uzman erbaş alımları için adaylardan en az lise mezunu olmak şartı aranıyordu ve bu yönde büyük ilgi gören uzman erbaşlık için rekor başvuru yapıldı. Başvurular, Muhafız, Şoför, Sıhhiye ve Kurbağa adam branşlarında yapıldı.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Binlerce adayın başvuru yaptığı bu ilan için başvuru sonuçları Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından duyurularak adaylara sunuldu. Adaylar başvuru sonuçlarını aşağıda sizlerle paylaşacğaımız bağlantı üzerinden T.C. kimlik numarası ile sorugulanmaktadır.

UYGULANACAK YAZILI SINAV VE İKİNCİ SEÇİM AŞAMALARI:

Ön Başvuruları kabul edilen adaylar sınava katılacaklar listesinde 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra duyurulacak. İlgili duyuruda adı yer alan adaylar bazı aşamalardan geçeceklerdir. Bunlar;

  • Genel kültür ve meslek bilgisi yazılı sınavına (yardımcı dokümanlar adaylara başvuru sonuçları ile birlikte bilahare bildirilecektir),
  • Ön sağlık muayenesine,
  • Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerine,
  • Uygulamalı mesleki bilgi sınavına,
  • Mülâkat sınavına,

SINAV VE SEÇME AŞAMALARI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLA

YORUM EKLE