Sağlık Bakanlığı Online Corona Virüsü Tespiti Anketini Yayımladı

Sağlık Bakanlığı internet üzerinden çalışan online corona virüsü tespiti anketini hazırlayarak kamuoyuna duyurdu. Sizde anketi doldurarak, virüs tespiti yapabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Online Corona Virüsü Tespiti Anketini Yayımladı

Corona virüsünün 11 Mart tarihi itibari ile ülkemizde de görülmesi üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve bir çok önlem ile tedbir almaya başladı. Buna göre şu güne kadar on binlerce kişinin corona testleri yapıldı ve corona olduğu tespit edilen kişilerin sayısı her gün gee yarısından önce paylaşılmakta olup corona için alo 184 hattı da kuruldu. Vatandaşlar bu hat üzerinden corona olup olmadığını öğrenebilmekte olup şimdide internet üzerinden vatandaşlar corona testi yapabilecek. Bu anket aracılığı ile eğer sizlerde corona virüsü olduğunuzu düşünüyorsanız kendinizi test edebilirsiniz. Peki bu teste nasıl ulaşılabilir?

Corona Testi

https://koronaonlem.saglik.gov.tr

Hemen yukarıda vermiş olduğumuz link Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü için oluşturulmuş online bir test olarak paylaşılmış olup ilgili formu doldurarak corona virüsü olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Sonuçlar kesin değildir, kesin olduğunu anlamanız için en yakın hastaneye ya da hekime başvurmanız gerekmektedir. Ancak yine de testin büyük ölçüde doğru cevap verdiği bilinmektedir. Eğer yüksek ateş, öksürük gibi şikayetleriniz varsa alo 184'ü arayabilir, Sağlık Bakanlığının hazırladığı online testi doldurabilir ya da en yakın hekime başvuru yapabilirsiniz.

https://koronaonlem.saglik.gov.tr

YORUM EKLE