Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 9 bin memur alımı yapacak. Maliye Bakanlığı 9 bin ilanın yayımlanması için onay verdi.

Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Alımı Yapacak!

Ülkemizin önemli kamu kuruluşları arasında yer almakta olan Sağlık Bakanlığı açık pozisyonları için her sene ciddi düzeyde atama gerçekleştirmekte olup bu senede 50 bin civarı atamanın yapılacağı tahmin edilmekteydi. Buna göre ilk alım ilanı için geri sayım başladı.

Dün CHP milletvekili tarafından sosyal medya aracılığı ile duyuru yapıldı ve Sağlık Bakanlığının ilk aşama için 9 bin memur alımı yapacağı açıklamıştı. Buna göre bugün resmi açıklama geldi ve Maliye Bakanlığının Sağlık Bakanlığı için 9 bin kişilik atamaya izin verdiği öğrenildi. Peki detaylar nedir, alım ilanı ne zaman yayımlanacak?

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Maliye Bakanlığı Sağlık Bakanlığının talebine onay verdi. Buna göre Sağlık Bakanlığı için 9 bin kişilik memur alımına izin çıkmış oldu. Peki ilan ne zaman yayımlanacak, ilanın yayımlanma tarihi hakkında bilgi var mı? Buna göre net bir tarih verilmedi fakat CHP milletvekili tarafından yapılan açıklama da ilanın en geç Perşembe gününe kadar kamuoyuna duyurulacağı belirtilmişti. Önümüzdeki günlerde konu hakkında açıklamanın yapılması beklenmekte olup ilan yayımlandığında www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere bilgi vereceğiz.

TÜM MEMUR ALIMLARI BURADA
Anlık Bildirim: İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMAMIZ GÜNCELLENDİ!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fizyoterapist
Fizyoterapist - 5 yıl Önce

Fizyoterapist ihtiyaci bu kadar azsa neden habire okul aciliyor. tip puaniyla girdigim okulumdan mezun olunca issiz kaldim.. hak mi bu?

nurr
nurr - 5 yıl Önce

Sizce puanlar kaca düşer arkadaşlar en son 69.4 ile kapatmış tik

zeynep lisanhemsre
zeynep lisanhemsre @nurr - 5 yıl Önce

Bence puanlar 67 ye düşer en iyi ihtimalle

ortaöğretim hemşire
ortaöğretim hemşire - 5 yıl Önce

90 puanımız boşa gitsin istemiyoruz!!!!!!!!!!!

AYŞE
AYŞE - 5 yıl Önce

DİYALİZ TEKNİKERLERİ MAGDUR 80 ÜZERİ PUANLARLA BOŞTAYIZ..

mağdur fizyoterapist
mağdur fizyoterapist - 5 yıl Önce

Fizyoterapistlerin ataması çok az.Yüksek puanlar 2016 kpss de elimizde kaldı.Emeklerimiz boşa gitmek üzere lütfen sesimiz olun.Teşekkürler

Ameliyathane teknikeri
Ameliyathane teknikeri - 5 yıl Önce

27 binde beşyüz tane ameliyathane teknikeri istiyoruz ama alacak gibi değiller anca lisan hemşire oö hemşire o zaman bizim bölümleri neden açtınız herkes mağdur eşit dağılım istiyoruz .

Doktor Adayı
Doktor Adayı - 5 yıl Önce

9 binin 8 bini doktor. Geriye kalan bin kişinin 500 ü hemşire. 500 kişi de teknikerlik bölümlerine(ameliyathane,patoloji,tıbbi labarotuvar) dağıtılacak.

Patoloji
Patoloji - 5 yıl Önce

Patoloji laboratuvar bölümünden mezun olanlar hariç herkes o bölümde çalışıyor.lütfen işimizi elimizden almayın