Sağlık Bakanlığı 56 Bin Memur Alımı Yapacak! İlk Atama Tarihi Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere bu sene 56 bin memur alımı yapacak. 56 bin memur alımına ilişkin ilk atama tarihi duyuruldu, ilk alımlar ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 56 Bin Memur Alımı Yapacak! İlk Atama Tarihi Duyuruldu

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan ve her sene on binlerce kişilik ciddi atamalar düzenleyen Sağlık Bakanlığının bu sene de çok sayıda memur alımı yapması beklenirken yapılan duyuru ile 56 bin kişilik memur alımı yapılacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığının belirlenen pozisyonlar için 56 bin memur alımı yapılacağı biliniyordu ancak alımların ne zaman yapılacağına yönelik her hangi bir bilgi yokken geçtiğimiz günlerde konu hakkında MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul önemli bir açıklama yapıldı ve tarih öğrenildi.

İLK ATAMA TARİHİ NEDİR?

MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul tarafından Sağlık Bakanlığının 56 bin memur alımına ilişkin yapılan açıklama da Sağlık Bakanı ile görüşmelerin yapıldığı ve ilk atamanın Mart ayı içerisinde yapılmasının planlandığı kamuoyuna duyuruldu.

Buna göre Sağlık Bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar toplam 56 bin memur alımı yapacak olup alımların kademe kademe yapılması beklenmektedir. İlk atamaların Mart 2018 itibari ile başlaması ve diğer atamaların ise birkaç aylık ara ile 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı ön görülüyor. Sağlık Bakanlığı memur alımına ilişkin yeni bilgi elde edilirse sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 20:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Orta öğretim hemşireler yüksek puanlarla mağduruz.Binlerce alım bekliyoruz.

Fatma
Fatma - 5 yıl Önce

Sayin Bakanim ,ortòģretim hemsireleri olarak çok zor durumdayiz.Yùksek puanlar aldiģimiz halde alim az oldugu için atanamiyoruz.Meslegmizi çok seviyoruz.Lùtfen sesimizi duyun ve bizlere daha fazla kadro verin.

Buket
Buket - 5 yıl Önce

Tıbbı sekreterler madur kadro istiyoruz

ihsan
ihsan - 5 yıl Önce

Önlisans TDS mağdur

Lisans
Lisans - 5 yıl Önce

Lisan hemşireler üniversite çıkışlı olarak atama bekliyor mağduruz

ANESTEZİ
ANESTEZİ - 5 yıl Önce

Anestezi teknisyenleri unutuldu artık..Özelde de doğru düzgün iş bulamıyoruz.Ne zaman yoğun bir atama yaparsınız bekliyoruz sadece....Ebe hemşireye ayrılan kadro o kadar fazlayken şikayetçi konumda olmalarını anlayamıyorum....

Sumeyye
Sumeyye - 5 yıl Önce

Ortaöğretim hemşirelik olarak son mezunlarız atama bekliyoruz

Hüseyin
Hüseyin - 5 yıl Önce

Fizik tedavi teknikerinden bir buçuk yılda 55 kişi tek atandı. Yüksek puanlarla atama bekliyoruz.