Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alım şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı genelinde 30 bine yakın sağlık personeli alacak.

Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alım şartları neler?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı rakamlarına ilişkin olarak açıklanan resmi bilgiler 2019 yılında 30 bine yakın sağlık personeli alınacak olduğu yönünde.

Bakanlık tarafından alınacak olan sağlık personelleri atamasının açıktan mı yapılacağı veya merkezi atama ile mi yapılacak olduğu hakkında ise sağlık personelleri merak içerisinde ve ne olacak olduğunu merak ediyorlar.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, 30 bin kadar sağlık personelinin ilk atamada büyük oranda atanacak olduğunu ve işe başlatılacak olduklarını açıkladı. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, bakanlığın bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, ayrıca alımların KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olarak alımların yapılacak olduğunu açıkladı.

Henüz yakın zamana kadar bakanlık net olarak bu konuda bir basın açıklaması yapmamış ve sağlık personeli olmak isteyen birçok vatandaşın soru işaretleri ile karşı karşıya kalınmıştı. Bakanlık tarafından yapılan bu açıklamadan hemen sonra yakın zamanda tekrar bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

He he aldılar gördük hep torpil daha önceki alımda tekirdagda 46 kişi aldı hepsi tekirdag geri kalan salak

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Maliye bakanlığı ne yapıyor guy duy muyh vmy dgk alım ilamları nerede bir yıl oldu alım yok.yazıklar olsun hayatımızın bir yılını nominal boş geçirdiniz

biyomedikal teknikeri
biyomedikal teknikeri - 4 yıl Önce

Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.Duyun sesimizi.

Dilek
Dilek - 4 yıl Önce

Sağlık meslek lisesinden mezun olanlara da iş imkanı sağlanmalı resmen boşa okuyoruz üniversite sınavına hazırlanamıyoruz