Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Yapacak! Alımlar Seçimden Önceye Yetiştirilecek Mi?

Sağlık Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzer 18 bin memur alımı yapması bekleniyor. Peki alımlar seçimden önce yapılır mı?

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Yapacak! Alımlar Seçimden Önceye Yetiştirilecek Mi?

Bilindiği üzere kamuoyuna Gazeteci Murat Polat tarafından yapılan açıklama ile Sağlık Bakanlığının 18 bin kişilik memur alımı yapacağı belirtilmişti. Bu açıklamadan sonra haberin doğruluğu araştırıldı ve gelen yeni iddialar göre Sağlık Bakanlığının 9 bin kişilik atamasından sonra 18 bin kişilik memur alımı daha yapılması beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığının 18 bin memur alımı yapması bekleniyor peki alımlar ne zaman yapılacak ve hangi pozisyonlar için yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak siz değerli adaylarımız için 18 bin memur alımının seçimden önceye yetiştirilip yetiştirilmeyeceği konusunu değerlediriyoruz.

SEÇİMDEN ÖNCE ATAMA OLUR MU?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ciddi açıklar bulunuyor ve açıkların kapatılması için alımların en kısa sürede yapılması beklenmektedir. Gazeteci Murat Polat tarafından yapılan duyuruda 18 bin atamanın Haziran ayında yapılacağı resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyurulmuştu.

Buna göre seçimler 24 Haziran'da yapılacak ve Gazeteci Polat'ın duyurusuna göre alımların Haziran ayında yapılacağı öğrenilmişti. Buna göre Sağlık Bakanlığı cephesinden yazılı olarak resmi bir açıklama yok fakat araya seçimlerin girmemesi ve karışıklığın yaşanmaması için büyük bir ihtimal ile 18 bin kişilik memur alımının seçimlerden önce yapılması ön görülmektedir.

İŞİN OLSA - ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 21:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 1 yıl Önce

Ortaöğretim hemşirelik için de kadro fazla verilsin yüksek puanımız boşa gitmesin. Dalga geçer gibi on binlerce ortaöğretim mezunu yaptınız şimdi de alım yapmıyorsunuz!!

Seda
Seda - 1 yıl Önce

İki ayda seçim yapılabiliyosa alımda yapılır yetişir ..

Gulsenakdumanli
Gulsenakdumanli @Seda - 1 yıl Önce

Puanim 71 cevre sagliga atanrmym acaba.s uf alimlari olur mu

Paramedik
Paramedik - 1 yıl Önce

Yapılsa ne olacak insanla dalga geçer gibi atama yapıyorsunuz bir önceki dönemdeki sayıya bakın sonraki dönemde ki sayıya bakın sayın bakan Demircani anlamak gerçekten mümkün değil bukadar beceriksiz bir bakan olamaz! O binlerce hemşire alacağıniza paramedik alımına yoğunlasmalisiniz personel eksikliğinden paramedikler aşırı çalışmaktan trafik kazalarıyla kurban ediliyor ama nerde bunları düşünecek bakan

Tıbbi sekreter
Tıbbi sekreter - 1 yıl Önce

Ortaöğretim Tıbbi sekreterlik bölümünden lütfen adaletli alım olsun yüksek puanlarımız yanmasın

Türkan
Türkan - 1 yıl Önce

Acaba sadece lisans lar mı tercih yapacak paramedik mezun olacağım mayıs sonunda puanım 80 atanma şansım varmı ki tahmini olan?

Paramedik
Paramedik - 1 yıl Önce

Yeni mezun olanlar tercih yapamayacak ne yazikki tercih için mezuniyet belgenizi hazır etmeniz yada mezun durumda gozukmeniz gerekmektedir

Ortaöğretim Anestezi
Ortaöğretim Anestezi - 13 ay Önce

Kasımdan önce atama olur mu

Ortaöğretim Anestezi
Ortaöğretim Anestezi - 13 ay Önce

Biz yine size oy verecz canınız sağolsun