Sağlık Bakanı: Önümüzdeki Günlerde 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başlayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin personel alımının önümüzdeki günlerde başvurularına başlanacağını söyledi.

Sağlık Bakanı: Önümüzdeki Günlerde 12 Bin Personel Alımı Başvuruları Başlayacak

Sağlık Bakanlığının Ekim sonundan beri atama yapılacağı müjdesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verilmişti. Buna göre Sağlık Bakanlığının atama ilanı hazırlandı ancak bir türlü ilan kamuoyuna duyurulmadı. Pandemi sebebinden dolayı hastanelerin norm kadrolarında değişiklik yapmış olabileceği ya da hangi hastane için kaç kişilik alım yapılacağına yönelik bazı sorunlar yaşanmış olabileceği sebebi ile atamaların geciktiği düşünceleri yaygınlaşırken bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de Sağlık Bakanlığına ait Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısı vardı. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Önümüzdeki günlerde, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz" resmi açıklamasını yaptı.

Hangi Tarihte İlan Duyurulur?

Sağlık Bakanlığı 12 bin kişilik personel alımı yapacak. Buna göre YÖK ve Sağlık Bakanlığı arasındaki görüşmeler 20 Kasım 2020 tarihine kadar sürecektir. 21 ve 22 Kasım tarihleri hafta sonuna denk geldiği için çok yüksek ihtimal atama ilanının kamuoyuna 23 Kasım ve sonrasında duyurulması ilana ise lisans mezunları 2020 KPSS, ön lisans mezunları 2020 KPSS ve ortaöğretim mezunlarının ise 2018 KPSS puanı ile başvuru yapması bekleniyor.

ATAMA İLANINDAN ANLIK HABERDAR OLMAK BİLDİRİM ALMAK İÇİN AŞAĞIDAN MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİREBİLİRSİNİZ.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rukiye
Rukiye - 2 yıl Önce

Her yere yaş farkı konulmuş 35 yaş üstü açlıktan mi ölsün bu ulke ne hale geldi bu yaş sınırı ni kaldırın ayıp ya belki iş 35 kadar nasip olmamış 35 den sonra olmuştur milletin ekmeğiyle oynamayın lütfen lütfen

Zeynep
Zeynep @Rukiye - 2 yıl Önce

Kesinlikle katılıyorum