Resmi Gazete Duyurusu! Bu Kadrolara Memur Ataması Yapılmayacak!

Resmi Gazete aracılığı ile yeni yayımlanan duyuruda belirlenmiş olan kadrolara bundan sonra memur atamasının yapılmayacağı açıklandı.

Resmi Gazete Duyurusu! Bu Kadrolara Memur Ataması Yapılmayacak!

Ülkemizde her sene farklı kadrolar için memur ve personel alımları gerçekleştirilmektedir. Bu sene çok sayıda atamanın yapılması beklenirken hükümet üniversitelerde bulunan kadrolarda da düzenlemeye gidiyor. Buna göre geçtiğimiz hafta yardımcı doçentliğin kaldırılacağı belirtilmişti.

Resmi Gazete aracılığı ile yeni bir düzenleme daha yayımlandı ve üniversitelerde bu kadrolarda bundan sonra memur alımının yapılmayacağı ve halen görev yapanların da farklı bir kadrolara atanacağı belirtildi. Peki hangi kadrolara alımlar yapılmayacak, o kadrolarda istihdam eden personeller hangi pozisyonlara aktarılacak?

HANGİ KADROLAR KALKIYOR?

Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan duyuru da Okutman, Uzman, Çevirici ve Eğitim-Öğretim Planlamacısı ilgili pozisyonlar için artık atamaların yapılmayacağı açıklanırken yine bu kadrolarda halen görev yapmakta olan personellerin de öğretim görevlisi pozisyonlarına atanacağı kamuoyuna duyuruldu.

Yani hali hazırda bu kadrolarda görev yapmakta olan personellerin her hangi bir mağduriyet yaşamasına izin verilmeyecek ve personellerin öğretim görevlisi kadrolarına aktarılmasına olanak sağlanacak bundan sonra da Okutman, Uzman, Çevirici ve Eğitim-Öğretim Planlamacısı kadrolarına alımlar yapılmayacak. Yardımcı Doçent görevlileri de artık Doktor Öğretim Görevlisi ya da üyesi olarak adlandırılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ücretli okutman
ücretli okutman - 5 yıl Önce

bizler de bu ülkenin vatandaşıyız.bizlere de kadro istiiyoruz.sayın reisimiz duy sesimizi.10 tl saat ücretle çalışıyoruz.biz de kadro istiyoruz.saygılar