PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı

Posta ve Telgraf Teşkilatı lisans ve ön lisans mezunu 1038 personel alım yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adaylar istenilen belgeler ve koşullar haberimizde belirtilmiştir.

PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı
Posta ve Telgraf Teşkilatı lisans ve ön lisans mezunu 1038 personel alım yapacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen adaylar istenilen belgeler ve koşullar haberimizde belirtilmiştir. 

Posta ve Telgraf Teşkilatı KPSS puanı ile alım yapacağı branşları şu şekilde bildirdi. Avukat, mimar, iç mimar, bilgisayar mühendisi, elektrik mühendisi, inşaat mühendisi ve harita mühendisi olarak belirtildi. Adaylar kadrolara başvurabilmek için KPSS'den en az 75 puanı almış olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara başvurmak isteyen adaylar başvuru linkini takip edebilirler. Ancak biraz hızlı olmaları gerekmektedir çünkü beş (5) günün sonunda başvuru kanalı kapatılacaktır.

Endüstri mühendisi, görsel sanatlar, medya, grafik tasarım, Fransızca, Çince, İspanyolca, Arapça, radyo-tv sinema, bilgisayar teknikeri, elektrik teknikeri, makina teknikeri, inşaat teknikeri, harita teknikeri mezunu adaylar ise KPSS sınavından en az 70 almış olmaları gerekmektedir. Bu bölümü bitirmiş olan adaylar Posta ve Telgraf Teşkilatında gişe ve büro görevlisi olarak çalışacaktır.

Dağıtıcı olarak görev yapacak olan adayların en B sınıfı ehliyeti olmakla beraber A2 sınıfı sürücü belgesine de sahip olması gerekmektedir. Açıklamada detay verilmediği için adayların iki ehliyete de sahip olmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Dağıtıcı pozisyonunda çalışmak isteyen adaylar KPSS'den en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. 

PTT yaptığı açıklamada kontenjanları şu şekilde açıkladı. 711 Gişe ve Büro görevlisi, 25 Tekniker, 35 Mühendis, 5 Avukat, 257 Dağıtıcı, 3 Mimar ve 2 İç Mimar olarak belirtildi. Başvuruların dolması ile birlikte adaylar pozisyonlarda çalışmadan önce sözlü sınavlara tabi tutulacak. Bilgi sınavı ya da genel kültür sınavı yapılması hakkında her hangi bir detaya yer verilmedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 07:57

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Gişe ve büro için avukat, mühendis az gelir, ben sizin yerinizde olsam tıptan mezun ararım ;)

yurda gul
yurda gul - 4 yıl Önce

Ancak milleti uyutuyorsunuz Allah kahretsin sizi soylediginiz yerlere gidiyorum yalan haber oyle bisi yok diyorlar o kadar kosturuyoruz is icin perisan ettiniz milleti yaziklar olsun hepinize

Muzaffer MANTAR
Muzaffer MANTAR - 4 yıl Önce

E D ehliyetim var 43 yaşındayım hiç kpss ye girmedim devlet işçilik sınavını kazandım bu istihdam dan yararlanabilirmiyim

merve
merve - 4 yıl Önce

başvurulaar hangi siteden ??

Gülçin
Gülçin - 4 yıl Önce

Başvuru linki yok nerden başvurular

Mehmet Zeki oluç
Mehmet Zeki oluç - 4 yıl Önce

Benim şoför alarak alabilirsiniz. lise mezunuyum no. 0544 242 7273 saygilarimla

hasan
hasan - 4 yıl Önce

İlk okul mezunu yum bana göre iş varmı

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Ben iş arıyorum