PTT Personel Alımı Bekleyenler Müjde: Yaş Şartı Değişiyor!

PTT personel alımı bekleyenler için müjdeli haber geldi. İşte yaş şartı ile ilgili değişiklikler.

PTT Personel Alımı Bekleyenler Müjde: Yaş Şartı Değişiyor!

PTT tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir açıklamada yaş şartına dair önemli bir gelişme paylaşıldı.

KPSS Şartı ve Deneyim Düzenlemesi

Resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren bu düzenlemelerde PTT tarafından yapılacak alımlarda KPSS şartının olacağı KPSS şartının olmadığı alımlarda ise özellikle deneyim açısından adayların kapsamlı bir şekilde değerlendirmeye tabi tutulacağı belirtildi. Açıklamalarda aynı zamanda yaş şartına dahil de detaylar paylaşıldı.

PTT Personel Alımında Yaş Şartı Değişiyor!

Açıklamalara göre bundan sonraki süreç içerisinde minimum 18 yaş itibariyle başvuru yapılabileceği ifade edilirken, maksimum yaş ise 36 yaşından gün almamış olmak olarak düzenlendi. Böylece yaş için yapılan bu esneklik ile birlikte PTT’de çalışmak isteyen adaylara yönelik ciddi bir avantaj sağlamış oldu.

Mevcut düzenlemeler Resmi Gazetede yayınlandığından dolayı yeni alımlarda geçerli olacak. Bir önceki alımlarda 35 yaştan gün almamak esas alınırken, bundan sonraki süreçlerde yaş kriteri 36'ya çekilmiş oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel okkk
Sibel okkk - 2 yıl Önce

Bir de bölüm konusunu da düzeltseler

İşçi emekçi
İşçi emekçi - 2 yıl Önce

Kamu bankasında ve Postane çalışan taşeron işçileri ne olacak bunlarda buranın evladı degilmi işlerine gelince kamu oluyorlar işlerine gelmeyince miydiniz deviliyor