PTT Memur, Personel Alımında Ekim Ayı Gelişmesi! Neler Yaşanıyor?

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT'nin memur ile personel alımında Ekim ayı gelişmeleri olarak hangi raporlar yayımlandı, hangi konularda yenilikler var.

PTT Memur, Personel Alımında Ekim Ayı Gelişmesi! Neler Yaşanıyor?

Ülkemizin en önemli kamu şirketleri arasında yer alan ve aralıklarla memur ile personel alımı gerçekleştirmekte olan PTT uzun süredir kamuoyuna ilan yayımlamıyor ve devlet işçisi, devlet memuru statüsünde her hangi bir memur alımı gerçekleştirmiyor. Peki PTT memur alımı ne zaman yapılacak, Ekim ayı gelişmelerinde neler var?

Raporda Personel Eksikliğine Değinildi

PTT tarafından her hangi bir personel alımına yönelik ilan yayımlanmadı ancak duyurulan raporda "PTT Anonim Şirketi bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı" ifadeleri kullanıldı. Buna göre PTT'de yaşanan eksikliklerin personel yetersizliğinden olduğu belirtildi ve adaylar için önemli bir müjde olarak gündeme düştü. Peki memur alımı yapılır mı?

Aralık Ayına Yönelik İddialar Var

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT'nin memur alımına yönelik sosyal medyadan bazı haberler duyuruldu ve bu bilgilerde Aralık ayında ilan yaıymlanacağı başvuruların açılacağı belirtildi. Haberlerin henüz kaynağı bulunamadığı için doğruluğu sorgulanabilir bir düzeydedir denilebilir.

PTT Şubelerinde Yoğunluk Var

Pandemi sürecinde PTT bir çok yerdeki şubesini kapatmak zorunda kaldı ve vatandaşları merkezdeki şubelere yöneldirmeye başladı. Öyle ki merkezdeki şubelere memurlar tayin edildi ancak halen yoğunluklar bitmiyor. Çünkü PTT üzerinden fatura ödeme, e-devlet şifresi alma, gaz alma, kart alma, para gönderme, bankacılık işlemleri, kargo alma verme gibi işlemler yapılıyor. Bu gibi yerlerde eksikliklerin giderilmesi için memur alımlarının yapılacağı ön görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 10:33
YORUM EKLE