PTT Memur Alımına KPSS Şartı Getirilmişti! Taban Başvuru Puanı Kaç Olacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT'nin memur alımına yapılan düzenleme ile KPSS şartı getirilmişti. Peki müracaat için taban puan kaç olacak?

PTT Memur Alımına KPSS Şartı Getirilmişti! Taban Başvuru Puanı Kaç Olacak?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT, şu anda Türkiye'nin her il ve ilçesinde hizmet vermektedir. PTT şu anda şubeleri aracılığı ile bir çok ödeme tahsilat işlemlerini gerçekleştirdiği gibi yine kuryecilik alanında da Türkiye'nin önde gelen markaları arasında yer almaktadır. Özellikle son çıkan e-PTTAVM aracılığı ile kargoculuk alanında iyice büyüme sağlayan PTT açık pozisyonları için memur alımları da gerçekleştirmektedir. PTT yaptığı son düzenleme ile alım ilanlarına artık KPSS şartı getirecekti peki taban müracaat puan şartı kaç olacak?

TABAN BAŞVURU PUAN ŞARTI KAÇ OLACAK?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT tarafından 2018 yılında binlerce kişilik personel alımı yapılmış ancak hem KPSS şartının aranması hemde yazılı sınav yapılmasın PTT'nin hakkı olmadığı gerekçesi ile alım ilanı iptal edilmişti. Buna göre PTT artık ilanlarını KPSS şartsız yapmakta ve yazılı sınav düzenlemekteydi fakat geçtiğimiz ay yayımlanan duyuru ile alım ilanlarına yeniden KPSS şartının getirileceği belirtilmişti. Yani PTT sadece KPSS puanı ile alım yapabilir. Peki alım böyle olursa taban kaç KPSS puanı ile müracaatlar alınır?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT tarafından resmi bir açıklama olmadığından dolayı memur alımına adayların kaç puan ile mrüacaat edeceğine yönelik net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat son alımlarını PTT 70 KPSS üzerinden yapmaktaydı. Bu yüzden 4 yıllık lisans bölümlerinin 70 KPSS ile atama yapması bekleniyor. 2 yıllık ön lisans dağıtıcı pozisyonuna başvurabilen aday sayısı az olduğundan dolayı 60 KPSS ile de atamaların yapılabileceği ön görülmektedir. Yine PTT cephesinde net bir bilgi yayımlanırsa sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsüm küçük
Gülsüm küçük - 2 yıl Önce

Bu lisans mezunları için haksızlık ön lisans az lisans çok diye 70 taban puana 60 taban puanı yaristirmak çok adaletsiz

pınar
pınar - 2 yıl Önce

herşey boş alım olacak denildi alım olmadı koskoca bir sene daha gitti yazıklar olsun.,

Mahmut kose
Mahmut kose - 2 yıl Önce

Silahlı özel güvenlik görevlisiyim is arıyorum PTT girmek isterim çaycıda olabilir temizlik sertifikamda var ise ihtiyacım var evliyim 30 yaşındayım 05068623283

Kamiller guler
Kamiller guler - 2 yıl Önce

Sultangazi tir vekamyon şoförum boştayim iş arıyorum cep 0532 164 3137