PTT 5 Yıla Kadar İş Yeri Sayısı 15 Bin Olacak! 60 Bin Memur Alınacak!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 yıla kadar iş yeri sayısını 15 bin civarına yükseltecek olup personel sayısını da 100 bine çıkartacak yani 60 bin memur alımı yapacak.

PTT 5 Yıla Kadar İş Yeri Sayısı 15 Bin Olacak! 60 Bin Memur Alınacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bilindiği üzere dünya markası olma yolunda emin adımlar ile yürümeye devam etmekte olup özellikle beş yl içerisinde şirkete büyük yatırımlar yapılacak.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından geçtiğimiz sene yapılan açıklama da 5 yıla kadar PTT'nin toplam çalışan sayısının 100 bine çıkartılacağı ve iş yeri sayısının da 15 bine yükseltileteceği müjdesi verilmişti. Yani PTT'nin 5 yıla kadar yeni 60 bin memur alımının daha yapılacağı müjdelenmişti.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylarımızın şu konuda dikkat etmesi gerekiyor. PTT'nin 60 bir memuru alımı yapmasına yönelik geçtiğimiz sene bir açıklama yapılmıştı ancak şu anda hali hazırda 60 bin kişilik veya birkaç bin kişilik aktif memur alımı ilanı bulunmamakta olup PTT'nin ihtiyaçlara göre yakın zamanda bir ilan yayımlayarak memur alımı yapması bekleniyor.

Tabi PTT'nin büyüme oranına göre 60 bin kişilik memur alımı sayısı daha da artırılabilir ya da duruma göre azaltılabilir ancak bu sene PTT'ni geçen seneden kalan 2 bin 500 kişilik atamayı ilk olarak gerçekleştirmesi ve ardından diğer atamalar için ilanlarını hazırlaması bekleniyor. Şu anda PTT'nin aktif olarak memur alımı ilanı bulunmamaktadır ve yakın zamanda beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 5 yıl Önce

ptt bazı şartları değiştirmeli.A2 ehliyet şartını ve diğer mezun olunan okul şartını.çünkü istenilen okul bölümleri yeni açılmış olup belki mezun bile vermedi.başka bir yandan da istenilen şartlara uymayan lise mezunu kpss puanı olmayan bir kişiyi bile aldığını kendim biliyorum.yani.ozaman şart lara bizden en torpilli diye şartıda koysun