PTT 5 Bin Memur Alımında Mezuniyet Şartları! Hangi Bölümler Başvuru Yapabilecek

PTT'nin 2021 yılı için 5 bin memur alımı ilanı bekleniyor. Peki mezuniyet şartları nedir, hangi bölümler başvurabilecek?

PTT 5 Bin Memur Alımında Mezuniyet Şartları! Hangi Bölümler Başvuru Yapabilecek

Kamu yararına faaliyet göstermekte olan kurumlardan birisi de Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT olarak bilinmektedir. Uzun süredir atama yapmayan PTT'nin 2021 yılı için e az 5 bin memur alımı yapması beklenmektedir. Bilindiği üzere Sayıştay Raporlarında da PTT'de ki personel eksikliği dikkatleri çekmiş ve personel alımı yapılmasının uygun olacağı belirtilmişti. 2021 yılı için en az 5 bin memur atamasının yapılması bekleniyor. Ancak PTT'nin gişe görevlisi, dağıtıcı, uzman yardımcısı vb. gibi alım yaptığı kadrolara herkes müracaat edemiyor. Peki kimler başvuru yapabiliyor? Sizler için son atamalardan birisi olan 2018 yılı atamasındaki bölüm şartlarını derledik. Aşağıda belirtilen fotoğraftaki bölümlerden mezun olan adaylar 5 bin PTT memur ataması olduğunda müracaatlarını yapabilir.

Bölüm Şartları Nedir?

Yukarıda son atamalardan biri olan 2018 yılında aranmakta olan bölüm şartlarında hangi mezunların başvurabileceği belirtilmiştir. Buna göre alımın büyük bır kısmı İİBF bölümlerinden yapılacak olup  belli bir kontenjan Mühendisler için ayrılacaktır. Dağıtıcı pozisyonu için ön lisans alımlar olacaktır. İlanın 2021 yılı içerisinde gelmesi beklenmektedir. Eğer ilan geldiğinde ilk haberdar olmak, kaçırmamak istiyorsanız hemen aşağıdan uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 07:06
YORUM EKLE