PTT 5 Bin Memur Alımı Mağduriyeti Giderilecek Mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin (PTT) 5 bin kişilik memur alımı mağduriyeti giderilecek mi? Memur alımına ilişkin yeni bir açıklama var mı?

PTT 5 Bin Memur Alımı Mağduriyeti Giderilecek Mi?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi açık pozisyonları için memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir. PTT bilindiği üzere 2017 yılı içerisinde toplam 3 farklı memur alımı gerçekleştirdi.

PTT'nin ilk memur alımında her hangi bir problem yaşanmadı ancak 2017-2 ile 2017-3 alımlarında PTT'nin mülakat düzenlediği gerekçesi ile Danıştay durdurma kararı aldı ve PTT'nin 5 bin kişilik memur alımında pozisyonlara yerleşen mülakatı tamamlanan güvenlik soruşturması sonuçlarını bekleyen ya da mülakatları bekleyen adaylar mağdur duruma düştü. Peki PTT 5 bin memur alımı mağduriyeti giderilecek mi?

YENİ BİR DUYURU VAR MI?

PTT'nin 5 bin kişilik memur alımının iptal edilmesinden dolayı en kısa süre içerisinde yeni bir alım ilanının kamuoyuna duyurulması bekleniyordu ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama da yerleşen adaylarının mağdur duruma düşmemesi için çalışmaların devam ettiği ve adayların yerleştirmelerinin tamamlanması için çalışmalarını sürdüreceklerini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından PTT'ye yerleşen 5 bin adaya müjdeli haber verilmiş oldu.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

En kısa süre içerisinde PTT'ye yerleşmiş 5 bin memur adayının durumu hakkında PTT'den ya da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından konu hakkında açıklama yapılması konunun kesin sonuca bağlanması beklenmektedir.

TÜM HABERLERİ BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
geçin dalganızı
geçin dalganızı - 5 yıl Önce

ptt mağduriyeti giderecek mi? haber ci ben miyim sizsiniz gidip sorun karar mercilere cevap yazın şuraya biri bir tarafını açsa medya oarada biri adam vursa medya orada 5000 kişi için herkes sus pus oldu nedense ...

Zehra Ayabakan
Zehra Ayabakan - 5 yıl Önce

Bir konuda soru sormak istiyorum neden ptt sürekli gişe büro ve dagitici pozisyonlarında memur aliyor neden normal taşeron memur alimi yapilmiyor.ülkemizde durumu iyi olmayan üniversite okuma imkani olmayan bir çok kişi var ve bunlardan birisi de benim bende calismak istiyorum ama her yerde lisans on lisans yuksek okul bilmem ney neyyy.ben halkla ilişkiler ve tanitim bolumu lise mezunuyum.lise son sinifta stajimi malatya ptt Başmüdürlüğü tebligat servisinde tamamladim.benim isle olan butunlugumu calismalarimi yeteneğini çok beğendiler ve beni taşeron olarak almak istediklerini söylediler ama almadilar bir yol oldu hala haber bekliyorum yinede aramadilar ariyorum acmiyorlar alim yok diyorlar sürekli yalanlar arkadaş tutamayacaginiz sözü vermeyin bana is teklifinde bulunan da sizlersiniz sonradan almayanlarda velhasilkelam ben ptt işlerine hakim bir insanin bir yilimi geçirdim lütfen taşeron alimi yakin bende calisayim lutfen