PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Hakkında Açıklama Yapıldı! (KPSS 2017/3) Mağduriyetler Giderilecek Mi?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi KPSS 2017/3 2 bin 500 memur alımı hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Mağduriyetler giderilecek mi?

PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Hakkında Açıklama Yapıldı! (KPSS 2017/3) Mağduriyetler Giderilecek Mi?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin bir dünya markası olması için hükümet adımlarını atmaya başladı. Buna göre Türkiye'nin dört bir yanında her eve 10 - 15 dakikada mesafede PTT şubesi olması için yatırımlar yapılıyor ve binlerce memur alımı gerçekleştirilmektedir.

PTT geçtiğimiz sene KPSS 2017/1, 2017/2 ve 2017/3 atamaları ile binlerce memur alımı yapıyordu fakat Danıştay'dan gelen açıklama ile 2 ve 3. atamalar iptal edildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile KPSS 2017/2 atamalarına müjde geldi ve kazanan adayların yerleştirileceği belirtildi ancak KPSS 2017/3 atamalarında halen ses seda yok.

ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPILDI!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketine son günlerde çok sayıda talep iletilmekte olduğundan dolayı KPSS 2017/3 atamaları hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre KPSS 2017/3 ile 2 bin 500 memur alımı hususunda yapılan açıklama da bu atamalara ilişkin sözlü mülakatların yapılmadığı ve Kanun Hükmünde Kararnamaler ile her hangi bir düzenleme yapılmadığından memur alımı mağduriyetlerinin giderilemediği belirtildi.

PTT 2 bin 500 memur alımı mağduriyetlerinin giderilmesi için ancak KPSS 2017/3 atamaları hakkında bir KHK'nın çıkması ya da Danıştay'ın tekrar konuya el atması gerekmektedir. PTT'den ya da diğer kurumlardan konu hakkında açıklamalar gelirse İşin Olsa ekibi olarak sizlere ileteceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 3 yıl Önce

Bu nasıl adelet ya KPSS giriyoruz ehliyet aliyoruz basvuru yapiyoruz mülakatta cagiriliyoruz sonra iptal edildi denip bi sonraki alıma başvuru yapın artik deniyor bizim 2017/2 alimlardakilerden ne farkımız var bizim alımları neden geri duzeltmiyorsunuz biz başvuru yaparken başvuru şartlarında KPSS puanıyla atama yapılıyor şartı vardı bizde ona gore basvuru yaptik boyle bir saçmalık olmaz ya bu ülkede adelet kalmamış.

Seval Apaydin
Seval Apaydin - 3 yıl Önce

Anlamıyorum bu insanları hakkımızı almak için illa mahkemeye mi basvuralim . Yazık günah verilmiş hak nasıl insanların elinden kolaylıkla alınabiliyor . İptal sonrası 2017/2 ler nasil ki çözüme kavuşturuldu . 2017/3 ün alimlari da bu kadar zor olmamalıydı . Insanların umutlarıyla oynamak bu kadar kolay olmamalı.

SİVASLI
SİVASLI - 3 yıl Önce

bence çok iyi oluyor az bile

Feyyaz
Feyyaz - 3 yıl Önce

Elif kardesim 2017 /2 alımdaym halen işe başlayamadım mağdur olduk inşAllah kısa sürede çözerler . 10 gun icinde alım baslayacak diye bi haber vardı inşAllah dogrudur.

Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Mazlumun ahi indirir sahi.Bunlar umursanmaz hale gelmemeli.Binlerce umut eden gençlere yazık değil mi.Elbet haksızlık var ise çözüm bulunmalı .giderilmeli

Merve
Merve - 3 yıl Önce

O kadar ehliyet için uğraş dur sonra 5ay bekle ve iptal. Açıklama yok hiçbirşey yok uyku yok bunalım var !.

Rıza
Rıza - 3 yıl Önce

Artık kpss ile alım yapılmayacak mı?