PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Bölüm Şartı Kaldırılsın İsteniyor!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 2 bin 500 memur alımı yapacak. Ancak adayların gerekli bölümlerden mezun olması gerekiyor.

PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Bölüm Şartı Kaldırılsın İsteniyor!

PTT bilindiği üzere 2017 yılı içerisinde toplam 5 bin kişilik memur alımı yapacak. Yılın ilk yarısında toplam 2 bin 250 kişilik sözleşmeli personel memur alımı yapıldı ve yılın ikinci yarısı da toplam 2 bin 500 kişilik memur personel alımı yapılacağı belirtilmişti.

Alımların ne zaman yapılacağı büyük bir merak ile beklenirken sonunda dün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 2 bin 500 memur alımına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT'nin 2 bin 500 memur alımı müracaatlarının 15 Ağustos'da başlayacağını belirtti.

BÖLÜM ŞARTI

15 Ağustos'ta bilindiği üzere PTT 2 bin 500 kişilik memur alımı yapacak alınacak pozisyonlara bakıldığında gişe görevlisi memuru, büro görevlisi memuru ve dağıtıcı memuru alımı yapılacağı görülmektedir. Ancak adayların ilgili pozisyonlara başvuru yapması için gerekli bölümlerden mezun olması gerekiyor.

Özellikle dağıtıcı pozisyonu için adaylar tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabilme imkanının verilmesini talep ediyor. Ancak PTT adayların pozisyon hakkında bilgi sahibi olması için belirlenmiş bölümlerden mezun olmasını talep etmektedir.

PTT'nin gerekli bölümlerine adaylar sırf dağıtıcı pozisyonunda istihdam etmek için girebilmektedir ve bu adayların mağdur olmaması için tüm bölümlerin başvuru yapmasına izin verilmemekte sadece bu bölümlerden mezun olanların başvuru yapmasına izin verilmektedir. Ancak diğer önlisans bölümlerinden mezun olanlar mesleğin teknikerlik ya da teknisyenlik gibi bilgi gerekmediği için herkesin başvurmasına imkan sağlanmasını istemektedir. Büro görevlisi ile gişe görevlisi ilanında da bölüm şartının kaldırılması isteniyor.

BAŞVURU YAPABİLEN BÖLÜMLERİ BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

2 BİN 500 MEMUR ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zelal
Zelal - 3 yıl Önce

Biz boşuna okuduk o zaman bölüm şartı kaldırılsın isteyenler ellerini vicdanına koysun zaten bizim önlisanslari zor atıyorlar birde onlar girmesin araya

sonsuz
sonsuz - 3 yıl Önce

Bu ne ya okuyan enayi o zaman senelerce okuduğu bölümün atamasını beklerken disardan o bölümü okumayan Girip atanacak hak mı bu ya nereye gidiyor bu düzen önce kppss yıl kazanan gidiyor dua mülakat cikti şansımız yine düştü bide bölüm şartı kaldırılsın iyice kapatsınlar herşeyin önünü derdiniz ne sizin ya zora sokup haklı olanın önünü kapatmak mi yazık ya yazık

sonsuz
sonsuz - 3 yıl Önce

Bu ne ya okuyan enayi o zaman senelerce okuduğu bölümün atamasını beklerken disardan o bölümü okumayan Girip atanacak hak mı bu ya nereye gidiyor bu düzen önce kppss yıl kazanan gidiyor dua mülakat cikti şansımız iyice azaldi

mavi
mavi - 3 yıl Önce

matematik bölümüde başvuru listesine eklenmeli.matematik finans ve istatislik ile iç içedir.bu bölümler matematiğin bir alt dalıdır.

ALİ ANTALYAA
ALİ ANTALYAA - 3 yıl Önce

SANKİİ AMELİYATA GİRECEKLER BAŞKA BÖLÜM YOK MU ARKADAŞ İNSANLARIN ÖNÜNÜ KAPATIYOSUNUZZ

İibf
İibf - 3 yıl Önce

Yok canım sizde daha neler. İibfliler napsın o zaman. Ön lisans okuyanların suçu ne. Öğretmeni mühendisi başvursun bunlar giremesin diye mi. O zaman bizede hak tanısınlar bizde onların alanlarına başvuralım

Seyfettin
Seyfettin - 3 yıl Önce

Kpss sınavına herkes girmesi serbest velakin memur alımında yaş sınırı var ozaman milleti kaldırmanın bir anlamı yok kpss'de yaş sınırlaması neden konmadı.

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Valla çatlayıp öleceğim şu bölüm şartını kaldırın şu A2 ehliyetini kaldırın B ehliyeti yetmiyormı ya bizlere de yazık yaşım 25 bu son şansım