PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Başvurular Başlıyor! Aranan Şartlar ve Başvurabilen Bölümler

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 500 memur alımı yapacak. Peki aranan şartlar nedir, hangi bölümler başvuru yapabilir.

PTT 2 Bin 500 Memur Alımı Başvurular Başlıyor! Aranan Şartlar ve Başvurabilen Bölümler

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı açık pozisyonları için yıl içerisinde memur ve personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. PTT 2017 yılında şu ana kadar 2 bin 250 kişilik sözleşmeli personel alımı yaptı.

Yılın ikinci yarısınad 2 bin 500 sözleşmeli personel alımı daha yapması beklenirken PTT'den konu hakkında açıklama geldi ve 2 bin 500 memur alımının 15 Ağustos'ta başlatılacağı belirtildi. Şimdi adayların merak ettiği tek bir konu var. Hangi bölümler başvuru yapabilecek, aranacak şartlar nedir, mezun olunması gereken bölümler nedir.

ARANACAK ŞARTLAR - KİMLER BAŞVURABİLİR

BÜRO VE GİŞE GÖREVLİSİ ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak - 18 ile 35 yaş arasındao olmak - Kamu haklarından yasaklı olmamak - ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Mezun Olunması Gereken Bölümler

BÜRO - GİŞE GÖREVLİSİ MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DAĞITICI POZİSYONU ŞARTLARI

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak - 18 ile 35 yaş arasındao olmak - Kamu haklarından yasaklı olmamak ​- ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) 3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, 4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. 

Mezun Olunması Gereken Bölümler

DAĞITICI PERSONELİ MAAŞLARI VE MESAİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR

Yukarıda PTT'nin 2 bin 500 sözleşmeli personel, memur alımına ilişkin tüm detaylar belirtilmiştir. Yine tüm şartlar ve bölümler PTT'den yayımlanacak ilan sonrasında belirlenecektir.

PTT 2 BİN 500 MEMUR ALIMI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 14:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Obali
Obali - 3 yıl Önce

Bu ülkede emeklilik yaşı 60 olmuşken bu 35 yas sınırını koymak ne diye?

x
x @Obali - 3 yıl Önce

madem yaş sınırı koyuyorlar KPSSye neden giriyoruz... adalet bu

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Neden hep ağır şartlar yüklüyorsunuz insanlara yazık dgl mi bizlere 25 yaşındayım ve bu bnm son şanssımdı A2 ehliyeti yüzünden başvuru yapamayacağım.çok üzgünüm :(

fatih karadeniz
fatih karadeniz @Zeynep - 3 yıl Önce

uzuldum valla bende

özlem
özlem - 3 yıl Önce

ya bu boy nedir arkadaş? 34 yaşindayim,büro yönetimi mezunuyum,îşletme son sinif ögrencisiyim,B ehliyetm vardi A2 yi de aldim.geldik boyumuza...sanki mankenlige yada hosteslige basvuruyoruz.2cm ile müracst edememek nedirr yaaa!!!!!

Nur
Nur - 3 yıl Önce

Neden düz lise mezunları için olanak sağlanmıyor. Belki maddi yönde okuyamadı. Lütfen yardımcı olun

Mercan
Mercan - 2 yıl Önce

Bu boy şartı çok saçma ben 155 im harika ama fizigim var manken mi olcaz bu ne saçmalık subaylarla bile sinir 155