PTT 2 Bin 500 Gişe Memuru Büro Memuru ve Dağıtıcı Personeli Alacak!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 500 gişe memuru, büro memuru ve dağıtıcı personeli alımı yapacak. Başvuru tarihleri ne zaman.

PTT 2 Bin 500 Gişe Memuru Büro Memuru ve Dağıtıcı Personeli Alacak!

Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi açık pozisyonları için memur ce personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. PTT yılın ilk yarısında 2 bin 250 kişilik memur alımı gerçekleştirdi.

Yılın ikinci yarısında da 2 bin 500 kişilik memur alımı yapması beklenen PTT'den sonunda açıklama geldi. Açıklama Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapıldı ve 2 bin 500 memur alımı daha yapacakları belirtildi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile 2 bin 500 memur alımının 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılacağı belirtildi.

ARANACAK ŞARTLAR

BÜRO VE GİŞE GÖREVLİSİ ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak - 18 ile 35 yaş arasındao olmak - Kamu haklarından yasaklı olmamak - ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

DAĞITICI POZİSYONU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak - 18 ile 35 yaş arasındao olmak - Kamu haklarından yasaklı olmamak - ) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak. 2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) 3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, 4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. 

Yukarıda aranacak şartlar hakkında bilgi verilmiş olup resmi ilan yayımlandığında aranacak şartlar dahi iyi belli olacaktır.

2 BİN 500 MEMUR İLANI BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

MAAŞ, MESAİ SAATLERİ, BAŞVURACAK BÖLÜMLERİ BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 17:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Şuan ben A² ehliyetim olmadığı için başvuru yapamıyorum ve yaşım 25 çok üzgünüm :(

harun
harun - 3 yıl Önce

lise mezunlarını ınsan yerıne koyan yok varsa yoksa unıversıte mezunu ımkan olduda bızmı okumadık

İlhami
İlhami - 3 yıl Önce

Lütfen şu yaş sınırı kaldırılsın.neden yaş sınırı konuluyo.35 yaşını dolduranlar memur olamaz mı yani.ölelim mi

İlhami
İlhami - 3 yıl Önce

Lütfen şu yaş sınırı kaldırılsın.neden yaş sınırı konuluyo.35 yaşını dolduranlar memur olamaz mı yani.ölelim mi

İlhami
İlhami - 3 yıl Önce

Lütfen şu yaş sınırı kaldırılsın.neden yaş sınırı konuluyo.35 yaşını dolduranlar memur olamaz mı yani.ölelim mi

2yillikmezun
2yillikmezun - 3 yıl Önce

Dağıtıcı bölümüne kızlar da alınır mı?

OSMAN
OSMAN - 3 yıl Önce

Dagıtıcı pozisyonu herhangi bir onlisans programı olabilir . saçmalamışlar iyice

ayse
ayse - 3 yıl Önce

ya onlisansilar hicmi ise alinmiyacak ozaman biz nediye aldik odiplomayi boyle islr aslinda bilgisaycilik bollumunu ilgilendiriyor ama nedense ondan baska butun bolumler yazmislar