Polis Akademisi'nden Açıklama: 8 Bin Bekçi Alınacak!

Polis Akademisi Başkanı Profesör Dr. Yılmaz Çolak, polis ve bekçi alımları ile ilgili açıklama yaparken 8 bin bekçi alımının da müjdesini verdi.

Polis Akademisi'nden Açıklama: 8 Bin Bekçi Alınacak!

Polis Akademisi tarafından yapılan bekçi alımlarına önümüzdeki dönemlerde de devam edilecek. Polis Akademisi Başkanı Profesör Dr. Yılmaz Çolak tarafından yapılan son dakika açıklamalarında konu ile ilgili detaylar paylaşılırken, alınacak 8 bin bekçinin 2020 yılına kadar mezun olacağını ve sahada görevlendirileceğini belirtti.

8 Bin Bekçi Alım Duyurusu Sevinç Yarattı

Yapılan bu resmi açıklama ile birlikte bekçilik için alım yapılmasını bekleyen kişilere büyük bir fırsat tanınırken Yılmaz Çolak bugüne kadar yapılmış olan alımlar ile ilgili detayları paylaştı.

Son 5 yıllık süreç içerisinde Türkiye'de polis akademisi tarafından 15 bine yakın komiser yardımcısının yetiştirildiğini belirten Çolak, bu yetiştirilen komiser yardımcılarının dörtte üçünün aktif olarak görevde olduğunu söyledi. Polis yetiştirme konusunda da oldukça yüksek sayılara vardıklarını vurgulayan Çolak, sadece son yıllarda 91 bin polis adayının yetiştirildiğini ve Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatına bu hizmet gücünün sağlandığını ifade etti.

“10 Bin Bekçi Yetiştirdik”

Bekçi alımları ile birlikte Polis Akademisi tarafından bekçilerin de yetiştirilmeye başlandığını söyleyen Başkan, 10 bin 000 bekçinin yetiştirildiğini ve tüm bekçilerin aktif bir şekilde görevine devam ettiğini ifade etti.

2020 yılında yapılacak yeni alımlar ile birlikte bu rakam 18 bin seviyelerine çıkacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Yaş şartı 35 olmalı

Kemal Behlivan
Kemal Behlivan - 2 yıl Önce

Yaş sartı 35 olsun hak eden sınavla girsin.

Ferhat ümit
Ferhat ümit - 2 yıl Önce

Yaş esnetilmedimi

Celal
Celal - 2 yıl Önce

İnşAllah yaş esnetilir

Ali akın Malatya
Ali akın Malatya - 2 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı ne zaman olacak

Yavuz selim
Yavuz selim - 2 yıl Önce

Yaş 36 olsun.

Yavuz selim
Yavuz selim - 2 yıl Önce

Yaş 36 olsun.

Can
Can - 2 yıl Önce

Bu kadar insanın hayalleriyle oynamayın. Yaş şartı 36 olsun,birakin hak eden sınavla kazansın.