Polis Akademisi Duyurdu! 5 Yılda 100 Bin Asayiş Görevlisi Yetiştirildi

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 5 yılda 90 bin 397 polis ve 10 in 229 çarşı ve mahalle bekçisinin yetiştirildiği belirtildi.

Polis Akademisi Duyurdu! 5 Yılda 100 Bin Asayiş Görevlisi Yetiştirildi

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü her sene ortalama en az 10 bin civarı polis alımı gerçekleştirmekte olup 2016 yılında asayiş alımlarında yoğunluk yaşandı ve bazı dönemler sene de 20 bin kişilik polis alımları dahi yapıldı. Buna göre polis alımları sık sık yapılmaya devam ederken adaylar gözlerini 2020'ye çevirdi ve 2020 yılı için polis ve bekçi hususunda ilk kez açıklamala yapıldı. Yapılan resmi açıklama da 5 yılda 100 binden fazla asayiş görevlisinin yetiştirildiği belirtildi.

100 BİN POLİS ve BEKÇİ YETİŞTİRİLDİ

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda polis memuru alımı, polis özel harekat alımı, komiser yardımcısı alımı, çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılmakta olup son 5 yıl içerisinde toplam 100 bin asayiş görevlisi alımını yapıldığı ve yetiştirilerek sahaya sürüldüğü belirtildi. Öyle ki halen bu rakamlar haricinde 2 bin kişilik komiser yardımcısı alımı, 8 bin kişilik bekçi alımı sonuçları yeni açıklandı ve 7 bin kişilik polis alımı sonuçları da beklenmeye devam ediyor. Yani bu rakamlar da henüz yetiştirilmemiş ve sahaya sürülmemiş adaylar kategorisinde olup 100 bin alımdan hariçtir. 5 yılda yetiştirilen 100 bin asayiş personeli aracılığı ile Türkiye'de meydana gelen kötü olaylarda ciddi düzeyde azalmalar meydana gelmiş olup polis ve bekçi alımları da hızla devam edecek.

YORUM EKLE