PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayınlandı

Adayların merakla bekledikleri PÖH alımları hakkında Eğitim sonu sınav sonuçları duyurusu yayımlandı.Konuyla ilgili tüm gelişmeler ve detaylar haberimizdedir.

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Duyurusu Yayınlandı

Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olup, değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 11 Ekim 2019 tarihindePMYO mezunları için saat:09.00’da POMEM mezunları için saat: 09.30’da yapılacaktır. Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklar.

25. Dönem Alımları Ne Zaman?

2019 Eylül ayında 10 bin polis alımına ilişkin açıklama Bakan Soylu tarafından yapılmış olup bu açıklamada 25. dönem POMEM alım ilanının Eylül 'de geleceği açıklanmış olup bu kapsamda 10 bin polis memuru alımı yapılacağı ifade edilmişti. Fakat 25. dönem POMEM duyurusu öncesinde eylülün ilk haftasında 500 kadın PÖH ve 2500 komiser yardımcısı alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Özellikle bu durumda 10 bin polis alımı için ilanın Ekim ya da Kasım ayları içerisinde ya da sonunda yayınlanması bekleniyor.

26. Dönem Alımları 2020’de Olabilir

2019’un da sonuna yaklaşmakla birlikte bu yıl sonuna kadar Polis Akademisi tarafından 500 kadın PÖH alımı, 25. Dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı ve 2 bin 500 komiser yardımcısı alımı yapılacak. 2020’de ise 26. Dönem kapsamında polis alımına ilişkin ilanın Şubat, Mart ya da Nisan aylarında yayınlanması bekleniyor.

YORUM EKLE