PMYO 3 Bin Polis Alımı İçin Geri Sayım! (Lise Mezunları)

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO ile lise mezunu 3 bin polis alımına geri sayım başladı.

PMYO 3 Bin Polis Alımı İçin Geri Sayım! (Lise Mezunları)

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene polis alımlarına ara vermeden 2020 yılı içinde devam edecek. Buna göre lise mezunu adaylarının girdiği Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO polis ilanı pandemi sürecinden dolayı ertelendi ancak acil ihtiyaçların karşılanması için dün POMEM 27. dönem ile 8 bin polis alımı ilanı yayımlandı. Sıra lise mezunları için 3 bin PMYO polis alımına geldi.

8 Bin Polis İlanı İçin Buraya Giriş Yapınız

PMYO ile Kaç Polis Alınır?

Polis Meslek Yüksek Okulu ile her sene 2 bin 500 polis alımı yapılıyor. Ancak pandemi sürecinde polisler yıprandığı için emekli olan kişi sayısı arttı. Bu sebepten dolayı lise mezunu adaylar için de ek 500 kişilik kontenjanın verilmesi ve toplam 3 bin kişilik polis alımının yapılması bekleniyor. Fakat Polis Akademisi ilanları genel olarak üst üste olmadığından dolayı POMEM süreci başladıktan sonra ya da bitimine az bir süre kala itibari ile PMYO ilanı beklenmektedir.

PMYO İlanı Ne Zaman Yayımlanır?

PMYO ilanı için adaylar Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı YKS puanlarını ve sıralamalarını aldı artık sadece ilanın yayımlanması kaldı. Buna göre alım tarihi henüz belli d eğil ancak önümüzdeki iki ay içerisinde ilanın yayımlanması pandemi süreci artarsa ise en geç 2021 YKS sınav sonuçları açıklanmadan 2020 YKS puanları ile atamanın olması için polis alımının yapılması ön görülüyor. PMYO ilanı yayımlanınca bildirim almak isterseniz hemen mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

YORUM EKLE