Özel Harekat Polisi Polis Memuru Trafik Polisi Çevik Kuvvet Maaşları Ne Kadar? 2016

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam eden polis memuru, trafik polisi ve çevik kuvvet maaşları ne kadar? Batı ile Doğu arasında ki maaş farkı ne kadar?

Özel Harekat Polisi Polis Memuru Trafik Polisi Çevik Kuvvet Maaşları Ne Kadar? 2016
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yüz binlerce polis görevine devam etmektedir. Her polis kendi bulunduğu şubeye bağlı olarak görevlerine devam etmekte olup her birinin ayrı ayrı dalları ve görevleri bulunmaktadır. Buna göre çatışma ve ağır silahların kullandığı bölgelerde genel olarak özel harekat polisleri, şehir içi asayişi sağlamak için polis memuru, trafiğini akışını sağlamak ve kazaları olabildiğince minimize etmek için trafik polisi ve eylemler, futbol maçları, toplanmalar gibi bölgelerde güvenliği sağlamak için ise çevik kuvvet polis ekipleri görevlendirilmektedir. Peki bu polislerin maaşları ne kadar ve doğu ile batı arasında fark var mı?

Görev Tazminatı Farkı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam eden polisler normal şartlarda aynı maaşı almaktalar. Fakat yaptıkları görevler farklı olduğu için görev tazminatları arasında ücret farkı olmakta buda maaşlara yansımaktadır.

Batı ile Doğu bölgelerinde görev yapan polisler değerlendirildiğinde polis memurları arasında 400 - 500 lira gibi bir maaş farkı bulunmaktadır. Fakat Özel Harekat Polislerinde bu fark bin lira seviyelerine kadar ulaşabiliyor.

2016 yılının Ocak ayında yayınlanan veriler incelendiğinde polis memurlarının maaşının 3 bin 425 lira olduğu belirtilmiştir. Özel Harekat Polislerinin maaşları ise 5 bin liraya seviyelerine kadar çıkmaktadır. Çevik Kuvvet polislerinin maaşları incelendiğinde ise en düşük 3 bin 800 lira aldıkları ve bu rakamın 4 bin 500 seviyesine kadar çıktığı görülmektedir. Trafik polisleri ise net olarak 3 bin 400 ila 4 bin lira arasında maaş alıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
müslüm
müslüm - 5 yıl Önce

Peki neden lise mezunu ve üstü bu ülkede ilk öğretim bitirmiş kişilere bir iş yok ... ?

Esma
Esma - 5 yıl Önce

Polis olmak istiyorum yardımcı olun

yıldıray
yıldıray @Esma - 5 yıl Önce

nah olursun olmak kolaymı sanıyon

ceyda
ceyda - 5 yıl Önce

Bende özel harekata basvurucam 1000 bayan alimi olacakmış sanırım boyum 1.61 kilom 50 acaba beni alirlarmi yardımcı olurmsnz lütfen

furkan
furkan @ceyda - 5 yıl Önce

fiziksel açıdan sorun yok neden olmasın

ramazan
ramazan - 5 yıl Önce

Ilkogretim mezunu insanlainda basvuru hakki olmasi grekmezmi sonucta mulakat olur hak eden o sekilde belli olsun benim gorusum bu

Ömer ç.cancan
Ömer ç.cancan - 5 yıl Önce

Ya şartlar neler...

Meva
Meva - 5 yıl Önce

Özel harekharekat polis baş vuruşları nezaman lise mezunları icin

Ömer
Ömer - 5 yıl Önce

Yaş 30 olsun ya .bizde bu vatanın çocuklarıyız evlatlariyiz .

İlhan
İlhan - 5 yıl Önce

yaş 30 olursa o kadar büyük değil bence nasıl olsa mülakat var her orda bitiyor zaten