Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Mezunları: "Almayacaktınız, Bölümü Neden Açtınız?

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümünden mezun olan adaylar, güvenlik personeli olarak çalışmak üzere eğitim aldılar, akademik bir eğitim ve çoğu konuda kendilerini yetiştirdiler. Bu bölüm mezunlarına yönelik kadrolar açılmadığı için, özel sektör işletmelerinde görev yapıyorlar ya da işsizler. İşte özel güvenlik ve koruma bölümü mezunlarının talepleri...

Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Mezunları: "Almayacaktınız, Bölümü Neden Açtınız?

Kamuya ve özel sektöre güvenlik alımları, özel güvenlik ve koruma bölümü mezunlarının durumu ne olacak?

Çok sayıda kişinin eğitim gördüğü, mezun olduğu bir bölüm olan özel güvenlik ve koruma bölümü mezunları, kamuda veya özel sektörde bölüm mezunlarına öncelik verilmesini istiyor. Bu bölümü okuyarak akademik eğitim almış; insan hakları eğitimi, güvenlik eğitimi, hukuk eğitimi, beşeri sistemler, olaylara müdahale esasları, psikoloji gibi eğitimleri almış ve doğrudan bu meslek için yetiştirilmiş nitelikli özel güvenlik ve koruma bölümü mezunlarının, kamuda sesi duyulmayacak mı?

Özel Güvenlik Personeli Alımları - özel güvenlik alımı için sertifika şartları

Özel güvenlik sertifikası alabilmek için çeşitli eğitimler görülmesi ve belirli birkaç şartın sağlanmasıyla; özel sektörde yayımlanan tüm ilanlara başvurular yapılabiliyor. Kamuda da zaten güvenlikler ya polisler tarafından sağlanıyor ya da kamunun iştiraki olan özel işletmelerin bünyesinde bulunan özel güvenlik personellerince bu ihtiyaç karşılanıyor. Ancak bu özel işletmelere yapılan alımlarda yine bu bölüm mezunlarına yönelik değil, sertifikası bulunan herkese yönelik olarak yayımlanıyor.

Özel güvenlik herkesin yapabileceği bir iş olmaktan çıkarılmalı

Özel güvenlik ve koruma bölümü akademik bir eğitim alınarak, öğrenilmesi gereken maksimum bilgiyi edindikten sonra icrasına geçilmesi gereken bir bölüm. Bu bölümün amacının güvenlik ve koruma olması, buradaki elzem durumu da gözler önüne sermektedir. Umuyoruz ki güvenlik personeli alımı için özel güvenlik ve koruma personeli yetiştiren bu bölüm mezunlarına olanak tanınır, nitelikli ve daha kaliteli güvenlik personellerinin kamuda ya da özel işletmelerde görev almasının önü açılır. Elbette ki diğer özel güvenlik personellerinin de yetişmişlik, tecrübe gibi durumları göz önünde bulundurulmalı ancak; bölümün mezunları da unutulmamalıdır.

Özel güvenlik personeli alımları ve yaşanan gelişmelerini ilk siz öğrenmek için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal usca
Hilal usca - 3 yıl Önce

Bu konu gerçekten üzerinde durulması gereken bişey

özgür
özgür - 3 yıl Önce

güvenlik ve koruma mezunları o kadar emek verip okuyacak sıradan sertifikalı olanla bir tutulacak adalet bunun neresinde? bölüm mezunlarının önü muhakkak açılmalı

Fad23
Fad23 - 2 yıl Önce

Güvenlik bölümü mezunlarına neden kamuda ve özel sektörde yönetici, müdür, amir olmak için gerekli kanunlar neden çıkarılmıyor. Her hangi bir lise mezunu veya, İlahiyet, halkla ilişkiler, veya bilmem ne mezunu özel güvenlik mesleğine giriyor, amir, müdürü oluyor, ama fakültenin özel güvenlik koruma bölümü mezunu amir müdür yönetici, olamıyor. Bu nasıl bir iş. Yani Öğretmenlik okumuşssan git öğretmenliğini yap,İlahiyet okuduysan git müezzin ve hocalığını yap.Atanamıyorsanız bizim suçumuz ne, herkes kendi eğitimiyle ilgili tercihini kendi yapar.güvenlik işine girip, güvenlik bölümü mezunlarının önü niye kesiliyor.ne zaman iş ehline teslim edilecek, LİYAKAT niye işlemiyor. Niye herşey böyle iç içe girmiş bu ülkede.

Fad23
Fad23 - 2 yıl Önce

İş ehline bırakılsın. Özel güvenlik koruma bölümü mezunları eğer kendi mesleklerini icra ediyorsa yönetici, müdür, amir olmaları için gerekli kanunlar çıkarılmalı.

Güvenlik
Güvenlik - 10 ay Önce

Bu bölümü bitirdiysem eğer bence lise mezunu olan müdürden veya amirden daha iyi yöneticilik yaparim acilen yöneticilik Bizim hakkımız duy sesimizi devlet..

Murat turgut
Murat turgut - 3 yıl Önce

Ben bu bölümün ilk mezunuyum lanet olsun tek kelimeyle

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Okumakla birsey ogrenilmez uygulamayla ogrenilir.sertfifikali bursu ozel guvenlik var.bu haber onlara haksizlik anlamina gelir.universitede bursuru bolum var nekadari kendi jsini yapiyorki

Saim gundogdu
Saim gundogdu - 2 yıl Önce

Özellesen corum seker fab 9 yil calistim cikarttilar Erzurum ataturk unuversitesi koruma Guvenlik onlisams mznyum 3 yuksek onur belgem var yaşim 43 ne kamu ne ozel işe aliyor iki cocugum var işsizlik kadroundayim